کراتینه مو مردانه

کراتین چیست

کراتین همان پروتیین اصلی موجود در مو، دندان و ناخن است. به طور طبیعی در همه موها کراتین وجود دارد که در واقع یک نوع پروتیین است. درخشانی و لطافت موها به دلیل وجود کراتین یا همین پروتیین است. در حقیقت، کیفیت موهای طبیعی بسیار بهتر است ولی در برخی موها یا به دلیل ساختاری آن  و یا آسیب دیدگی مو بر اثر مواد شیمیایی، آلودگی هوا و یا استفاده زیاد از سشوار و اتو مو، این کراتین به میزان کافی وجود ندارد. سن هم میتواند بر کم شدن این ماده در مو اثر گذار باشد. با افزایش سن کراتین موجود در موها کاهش می یابد. عدم وجود کراتین، مو را شکننده و آسیب دیده میکند که برای ترمیم نیاز به کراتین تراپی است.

کراتین تراپی

کراتین چیست

کراتینه موی مردانه

یک باور اشتباه درباره کراتین درمانی وجود دارد که اغلب می پندارند فقط برای صافی مو انجام میشود. اما فارغ از صاف کردن مو، کراتین سبب درمان و ترمیم اسیب های کوتیکول مو میشود. عمل کراتینه مو، روشی موثر برای رفع زبری و خشکی مو است. اگر از موهای زبر خود خسته شده اید، کراتینه مو کمک بسیاری به صافی موی شما میکند و تا مدتها لذت یک موی صاف و ترمیم شده همراه شما است.

کراتینه مو برای انواع موها مناسب است و انجام میگیرد. فرقی نمیکند موهای شما صاف باشد یا فر و زبر رنگ شده باشد یا خیر. کراتینه روشی مناسب برای انواع موهاست. بعد از کراتینه مو تا مدتها به هیچ نرم کننده و حالت دهنده ای احتیاج ندارید و موهایتان به راحتی شانه میشود. موادی که در کراتینه مو استفاده میشود سرشار از ویتامین های مورد نیاز مو است و به همین علت موجب درخشانی و شادابی موها میشود.

کراتینه مو، زبری و خشکی مو را رفع میکند، مو را احیا میکند و درخشانی و صافی مو را باز میگرداند. در واقع کراتینه مو دو روش دارد و دارای دو نوع متفاوت است، نوع اول فقط موها را نرم میکند و خشکی و آسیب مو را از بین میبرد و نوع دیگر بوسیله روش هایی بر لختی و صاف شدن مو اثر بسیار میگذارد. در واقع کراتینه کردن موها برای نرمی مو است و ارتباطی به صافی آن ندارد ولی میتوان با کراتینه و روش های دیگری به صافی و لختی آن دست یافت.

کراتین درمانی

استفاده از کراتینه های طبیعی و حیوانی نسبت به کراتینه غیر طبیعی نتیجه مطلوبتر و عوارض کمتری دارد. کراتینه مو، انواع مختلفی دارد که روش هر یک نسبت به نوع مو و خواست مشتری متفاوت است. ماندگاری هر کدام از روش ها نیز میتواند متفاوت باشد. مواد کراتینه آسیبی به مو نمیزند مگر آنکه از برند های نا معتبر و یا بی کیفیت و ارزان استفاده شود. مواد مرغوب و با کیفیت اثری چشمگیر  و قابل توجه در نتیجه کراتینه مو دارد. در کنار مطلوب بودن اثر کار با مواد با کیفیت انجام آن بدست متخصص حرفه ای نتیجه را بسیار مطلوب و رضایت بخش میکند.اگر زیر نظر یک متخصص انجام نشود ممکن است موهایتان در معرض حرارت زیاد و یا ترکیبات زیاد شیمیایی آسیب ببیند.

فواید کراتین درمانی

کراتین درمانی

کراتین درمانی روشی پر هزینه است که علاوه بر هزینه آن بعد از انجام کار مراقبت هایی دارد که کمی هزینه بر هستند وملزم به استفاده از شامپوهای خاص و بدون سولفات هست که کمی گران تر از دیگر محصولات است.

روش های کراتینه مو

از انواع روش های کراتینه مو میتوانیم به روش برزیلی، ریباندینگ مو، گلت کردن و ژاپنی اشاره داشته باشیم. البته که روش ژاپنی از جدیدترین روش های صافی مو با ماندگاری بالا است. صافی ژاپنی همان روش با حرارت بالا و گرما است که موها در اثر حرارت و تاثیر مواد شیمیایی صاف میشوند. روش ژاپنی روشی موثر برای از بین بردن زبری و فری شدید مو است و برای انواع موها مناسب است.

کراتینه مو فواید بسیاری دارد که به چند نمونه آن اشاره میکنیم:

  • رفع آسیب دیدگی مو و احیاء مو
  • صافی و درخشانی مو
  • رفع خشکی موها
  • رفع آسیب های جدی مو

نتیجه کراتینه مو با توجه به جنس و نوع مو متفاوت است و ماندگاری آن نیز معمولا سه تا شش ماه است که همچنان به نوع مو و اینکه موی شما صاف و یا زبر است یا چقدر شکننده و آسیب دیده است متفاوت است. علاوه بر این جنس ماسک کراتینه، نحوه کراتینه کردن و میزان کراتینه میتواند در ماندگاری آن اثر بسزایی داشته باشد. به همین علت میزان رضایت مندی افراد بعد از انجام میتواند متفاوت باشد.

انواع روش کراتینه مو

روش کراتینه مو

کراتینه مو فقط به صافی مو کمک نمیکند بلکه در جهت احیا و ترمیم مو راهی موثر است. ماندگاری کراتینه مو نیز بستگی به مراقبت های بعد از آن دارد. به طور مثال شستشوی مداوم مو میتواند ماندگاری آن را کوتاه کمتر کند. استفاده از شامپوهای بدون سولفات برای شستشوی مو تیز به ماندگاری ان کمک میکند.

فواید کراتینه موی مردانه

فواید کراتینه موی مردانه و زنانه تفاوتی ندارد و در هر دو محلول برای احیاء و ترمیم فولیکول مو استفاده میشود. از آنجاییکه کراتینه مو به احیاء و بازسازی موهای آسیب دیده کمک میکند، تفاوتی نمیکند که این درخواست از طرف آقایان باشد یا خانم ها. هم زنان و هم مردان از کراتین درمانی برای موهای خود بهره میگیرند. امروزه آقایان نیز مانند خانم ها به زیبایی و سلامت موی خود اهمیت میدهند و استقبال بسیاری میشود. کراتینه موی مردانه همانند خانم ها در بسیاری سالن های زیبایی زیر نظر متخصص انجام میشود و ارائه خدمات میگردد.

آقایانی که علاقه به موی بلند دارند و درخشانی و نرمی مویشان مهم است به این روش روی می آورند. داشتن موهایی صاف و درخشان در ظاهر مردان تاثیر بسیاری دارد و کراتینه موی مردان میتواند بر بهتر شدن استایل و ظاهرشان اثر زیادی داشته باشد. پس فارغ از اینکه چه جنسیتی دارید میتوانید از این روش زیبایی و درمانی بهره ببرید. پس معایب و مزایای کراتینه مو و عملکرد کراتینه مو در زنان و مردان یکی است و تفاوتی ندارد.

ممنوعیت کراتینه مو

استفاده از کراتینه هیچ گونه ممنوعیتی ندارد جز برای بانوان باردار که به دلیل آزاد شدن فرمالدهید برای خودشان و کودکشان مضر است که میزان این فرمالدهید در محصولات مختلف متفاوت است. بعد از آن برای کسانی که به طور مستمر با این مواد سرو کار دارند میتواند آسیب زا باشد و توصیه به آرایشگران استفاده از ماسک حین انجام کار میباشد.

آموزش آرایشگری مردانهمقالات آموزش آرایشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 17 =