کانتورینگ انواع صورت

در این مقاله آموزش آرایشگری مردانه درباره کانتورینگ انواع صورت صحبت خواهیم کرد.

کانتورینگ در واقع نقاط ضعف صورت را میپوشاند و نقاط قوت را پر رنگ تر میکند.

"آموزش

کانتورینگ انواع صورت

کانتورینگ به معنای متعادل سازی صورت است.به این صورت که با استفاده از خطوط و رنگ های تیره به صورن عمق می دهیم و با هایلایتر ها نقاط قوت را بزرگتر شان می دهیم.

آشنایی با ساختمان چهره و انواع آناتومی صورت به کانتورینگ انواع صورت کمک میکند.

برای ایجاد خطوط تیره و روشن از پودر های آرایشی و یا مدادها و کرم پودر های روشن و تیره است میشود  که انواع بسیاری دارند.

استفاده از این ابزار به چه نحو و در کدام نقطه از صورت به روش صحیح است، که باید مورد آمزش قرار بگیرد.ابتدا باید فرم صورت مورد آرایش خود را بشناسید تا کانتوری صحیح داشته باشید.زیرا که هر فرم صورت کانتور متفاوتی دارد.

انواع صورت های مختلف

انواع صورت

صورت مربعی شکل

صورت های مربعی شکل صورت هایی هستند که طول و عرض آن یکی است ولی زوایای کناری صورت کشیده است. با استفاده از تکنیک کانتورینگ میتوانید زاوایای صورت را بپوشانید و فرم صورت را به بیضی نزدیک کنید.در مرحله اول صورت را با کرم پودر مناسب ، و هم رنگ پوست  بپوشانید. سپس با کرم پودر دو درجه تیرتر این مناطق را بپوشانید.

  • دو طرف پیشانی
  • زیر استخوان گونه ها
  • فک و چانه

مثلث زیر چشم، روی تیغه بینی، و وسط پیشانی به صورت دایره ای با پودر یا کرم پودر دو درجه روشنتر کنید. در آخر از پودر فیکس یا اسپری فیکس برای دوام کانتور خود استفاده کنید.

صورت بیضی شکل

هدف از کانتورینگ انواع صورت، بیضی شکل کوچکتر کردن پیشانی، کاهش ارتفاع صورت و نمایش بیشتر گونه ها میباشد. مرحله ابتدایی کانتور که همان پخش کرم پودر مناسب روی پوست است  را انجام دهید. سپس تقریبا کلا دور صورت از خط رویش مو در  پیشانی تا زیر خط گونه ها را تیره تر از کرم پودر کنید.

با کرم هایلایت به صورت دایره ای در وسط پیشانی, چانه, زیر چشم ها, روی بینی, گوشه لب ها را هایلایت  و روشنتر کنید.در مرحله آخر از پودر بیک یا اسپری فیکس، کانتور خود را ثابت کنید.برای برجسته کردن گونه ها می توانید از پودر های براق تر در این ناحیه استفاده کنید.

صورت گرد، دایره ای شکل

هدف از کانتور صورت دایره ای شکل لاغر تر و استخوانی تر نشان دادن آن است. ابتدا صورت را با کرم پودر همرنگ و مناسب صورت می پوشانیم. دو طرف پیشانی و زیر گونه ها را با رنگ تیره می پوشانیم. به منظور اینکه عمق بیشتری به پوست بدهیم از رنگی که سه درجه تیره تر باشد استفاده میکنیم.

وسط پیشانی،زیر لب ها، زیر چشم و روی تیغه بینی را روشنتر میکنیم و در پایان با فیکس کننده ها به کار خود پایان می دهیم.

صورت مستطیل شکل

با هنر کانتورینگ انواع صورت  می توانید نواقص صورت را به حداقل برسانید. یکی از این نواقص می تواند کشیدگی صورت باشد. ابتدا پوست را با زدن کرم پودر همرنگ و مناسب آماده کنید. هدف ما از کانتور این نوع صورت کاهش ارتفاع صورت و ازبین بردن لاغری صورت است.

پس کانتور پیشانی را پایین تر از حد معمول میاوریم. زاویه‌ها و شکستگی‌های تیز صورت را کمتر می کنیم تا  چهره دارای قوس‌های زیبا شود.

در صورت‌های مستطیل شکل، برجستگی گونه تاثیر به سزایی در زیبایی چهره دارد. بهترین راه برای برجسته‌تر نمایش دادن گونه ، کانتورینگ مناسب برای این فرم صورت است. نقش گونه ها را در کانتورینگ صورت مستطیلی شکل فراموش نکنید.

با هایلایت کردن گونه ها آنرا برجسته تر نشان دهید. درنهایت از فیکساتور ها برای پوشش ماندگار تر استفاده کنید.

نقش ابرو ها در کانتورینگ

نقش ابرو

نقش ابرو ها در کانتورینگ صورت

نقش ابروها را در صورت جدی بگیرید. زیرا ابرو ها هستند که به صورت شما حالت می دهند. هر مدل ابرویی برای نوعی از صورت مناسب است. با استفاده از وسایل ابرو مثل پود ها، مداد ها به ابرو شکل مناسب دهید و با استفاده از ژل ابرو آنها را ثابت کنید.

با استفاده از مواد آرایشی ابرو می توانید نقص ها و کم پشتی یا شکستگی ابرو ها را بپوشانید.

مقالات آموزش آرایشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + دو =