چگونه در روزهای کرونایی آرایشگر خود باشیم؟

آموزش آرایشگری مردانه رایگان

در این سری از مقاله های آموزشگاه  آرایشگری مردانه در تهران هیر آکادمی تلاش داریم تا به شما آموزش دهیم چگونه در روزهای کرونایی آرایشگر خود باشیم؟ طبق توصیه پزشکان از تردد غیر ضروری برون از خانه باید پرهیز شود اما راه هایی وجود دارد که شخصا به مسائل آرایشگری خود در خانه به راحتی بپردازید.

آموزش آرایشگری مردانه رایگان

نظافت برای مردان هم مانند خانم ها یک اصل مهم است. این امکان وجود دارد که بدون مراجعه به آرایشگاه مردانه هم مرتب باشند و هم در پولشون صرفه جویی کنند. یک ‏راه این است که خودشان موهایشان را کوتاه کنند.

آموزش کوتاهی مو مردانه

کوتاه کردن مو توسط خودتان احتیاج به برنامه ریزی ، وسایل مناسب و ‏کمی مراقبت در حین انجام کار دارد.‏ در قدم اول لازم است که مدل مو که قصد دارید کوتاه کنید را انتخاب کنید. البته باید در نظر داشته باشید که ابزار آرایشگری مردانه  مناسبی باید انتخاب کنید. بهترین قیچی مناسب کوتاهی باریک و بلند است زیرا دقت در کوتاهی مو را بالاتر می برد. اگر از سایر قیچی ها استفاده می کنید دقت داشته باشید که قیچی انتخابی حتما تیز باشد.

آموزش محو کردن خط مو

آموزش کوتاهی مو

برای کوتاه کردن موی مردانه باید سر را به ۷ قسمت تقسیم کنید، روی سر، چپ، راست، پشت سر، موهای قسمت جلویی گوش سمت چپ، موهای قسمت جلویی گوش سمت راست و موهای روی پیشانی (که پس از شانه‌ کردن حالت چتری پیدا می‌کنند). به این شکل می ‌توانیدکوتاهی مد نظر را راحت تر انجام دهید.
پیش از اصلاح، لازم است موها را خوب بشویید و تمیز کنید. اگر می‌خواهید از ماشین استفاده کنید، باید موها را کاملا خشک کنید. درصورت استفاده از قیچی، بهترین حالت این است که موها کمی نم ‌دار شوند (با استفاده از اسپری)

ماشین اصلاح

بهترین راهکار برای کوتاه‌ کردن موهای قسمت‌های کناری و پشت سر، استفاده از ماشین اصلاح است. همچنین، با استفاده از ماشین اصلاح می‌توانید موها را کامل و یکدست کوتاه کنید، تیغه ماشین اصلاح را روی قسمت پایینی گردن بگذارید و کار اصلاح را شروع کنید. ماشین را از پایین تقریبا تا قسمت میانی سر بالا ببرید. دوباره همین کار را تکرار کنید و لایه‌ای دیگر از موها را هم به همین صورت کوتاه کنید. زمانی که تمامی موهای قسمت پشت سر را تا میانه‌های سر با ماشین کوتاه کردید، خطی مشاهده خواهید کرد. دنبال همین خط را بگیرید و موهای قسمت‌های کناری را هم دقیقا تا همین خط کوتاه کنید.
اصلاح ‌کردن خط موی کناره‌ موها در مقایسه با پشت سر کمی دشوارتر است و مهارت بیشتری لازم دارد،

آموزش محو کردن خط مو

محو کردن خط مو

اما در حالت معمول، هدف این است که خط مو را تا جای ممکن بالاتر ببرید و از گوش‌ها فاصله دهید. برای این کار، لازم است ماشین اصلاح را به پهلو در دستتان بگیرید و لبه تیغه آن را از عقب به جلو بکشید. سعی کنید تیغه را کمی زاویه ‌دار روی موها بکشید تا به ‌مرور خط مو محو شود و خیلی به چشم نیاید.
خیلی‌ها دوست ندارند خط مو در این قسمت‌ها کاملا مشخص باشد و به چشم بیاید؛ به همین خاطر، محو کردن این خطوط در کوتاه کردن موی مردانه اهمیت زیادی پیدا می‌کند. برای این کار می‌توانید این روش را دنبال کنید

محو کردن خط مو

فرض کنید در این مرحله از شانه شماره دو استفاده کرده‌ایم و با استفاده از آن، تقریبا تا قسمت‌های میانی سر را کوتاه کرده‌ایم و خطی به وجود آورده‌ایم. برای محوکردن خط باید شانه شماره دو را از روی ماشین بردارید و یک شماره بزرگ‌تر یعنی شماره سه را جایگزین آن کنید. تیغه ماشین را روی خط موهای پشت سر بگذارید و تا کمی بالاتر را کوتاه کنید. دنباله خط را بگیرید و همین کار را در کناره‌ها هم تکرار کنید. حالا دو خط روی قسمت پشتی و کناره‌های موها ایجاد خواهد شد.

مقالات آموزش آرایشگری

۱ Comment

  • آقا تو ایام کورونا من ۲ مرتبه موی خودمو زدم
    دیگه دارم راه میوفتم
    البته این مقاله بهم جرات داد که خودمو اصلاح کنم
    اما خدایی آرایشگرا کارشون سخته، نشون نمیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =