پاکسازی پوست مردان

پاکسازی پوست مردان در آمزشگاه آرایشگری مردانه به هنرجوها آموزش داده میشود.

مردان هم مانند زنان در هر ماه احتیاج به پاکسازی پوست صورت خود دارند.

زیرا هم در معرض تابش نور خورشید قرار دارند و هم آلودگی محیط و هوا روی پوستشان تاثیر میگذارد.

 پاکسازی پوست

همانطور که از معنی کلمه آن مشخص است، پاکسازی پوست مردان، به کلیه اعمال پاک کردن پوست و لایه برداری ها تا مرحله آبرسانی به پوست گفته میشود. در واقع  کلیه تلاش ها برای داشتن پوستی بهتر و عاری از لک، مرطوب و بدون مشکل همان مسیر و روند پاکسازی پوست است. به دلیل عدم رعایت مراقبت های پوستی، آقایان پوستشان زودتر و بیشتر از خانم ها دچار چروک میشود.

پیلینگ پوست مردان

پیلینگ پوست

منافذ پوست

پوست به طور طبیعی دارای منافذی است تا سلول های آن تنفس داشته باشند. از این روزنه ها، چربی های طبیعی خارج میشود برای مراقبت از پوست در برابر میکروب های محیطی. درون منافذ پوست سلول های مرده و چربی، آلودگی هایی وجود دارد. که هر روزه باید پاکسازی شود تا پوست دچار مشکل نشود. اما بعضی از مواقع این منافذ از اندازه طبیعی خود بزرگتر میشود.

عوامل چون آفتاب، شویده های نامناسب، عدم پاکسازی پوست باعث بزرگتر شدن پوست میشود. برای کاهش سایز منافذ پوست لازم است که هر روز پوست خود را بشویید. ماهانه دو تا سه بار بسته به نوع پوست خود لایه برداری انجام دهید. نیم ساعت قبل از قرار گیری در نور خورشید از ضدآفتاب استفاده کنید. هر دو تا سه ساعت یکبار کرم ضدآفتاب خود را ترمیم کنید.

برای انتخاب ضدآفتاب مناسب پوست خود از پزشک متخصص کمک بگیرید.

شناختن پوست صورت

قبل از مراحل پاکسازی و استفاده از هر کرم و یا مواد شوینده، شما باید ابتدا نوع پوست خود را بشناسید و طبق آن شوینده و کرم و حتی درمان پوست خود را انتخاب کنید.

پوست صورت چهار نوع است: چرب، خشک، معمولی، مختلط

با شناخت پوست خود به درستی و انتخاب محصول آرایشی مناسب پوست خود به خود نصف مراحل پاکسازی پوست را طی کرده اید. در یک مقاله دیگر راجع به انواع پوست مردان توضیح کامل داده ایم.

مراحل پاکسازی پوست مردان

پاکسازی پوست دارای چند مرحله و بخش است که ترتیب مرحله های آن در تاثیرش بر روی پوست تاثیر مستقیم دارد.

شستشو پوست

اولین مرحله شروع پاکسازی پوست، شستشو پوست با مواد مناسب پوست است. زیراکه آلودگی همراه با پاکسازی وارد پوست میشود و سبب بروز جوش در صورت میشود.

شست و شو پوست صورت

شست و شو صورت

بخور دادن

مرحله بعدی گرفتن بخور آب بر روی پوست صورت به مدت 10 ذقیقه است. خیلی مهم است که فاصله پوست صورت از بخار آب به اندازه و مناسب باشد تا دچار سوختگی نشوید.

اگر دستگاه بخور صورت ندارید و در خانه مراحل پاکسازی پوست مردان را انجام میدهید، می توانید از بخور سنتی استفاده کنید. آب در قابلمه بریزید و اجازه بدهید تا بجوشد، می توانید برای نتیجه بهتر اگر پوست چرب تا مختلطی دارید از گلاب، آبلیمو تازه و برگ نعنا در آبجوش استفاده کنید.

در قابله را باز کنید روی سر، خود را با حوله یا پتو بپوشانید و به یاد داشته باشید که فاصله مناسبی تا قابلمه و به اندازه کافی بخور بگیرید.

لایه بردای پوست

لایه برداری به عمل برداشتن پوست های مرده از روی پوست گفته میشود. این عمل سبب روشن شدن پوست میشود. لایه برداری به صورت تخصصی پیلینگ پوست نامیده میشود. پیلینگ های تخصصی در آرایشگاه ها و مراکز پزشکی پوستی انجام میشود.

شما میتوانید با استفاده از قهوه و ترکیب آن با عسل پیلینگ پوست را در خانه و به تنهایی انجام دهید.

ماسک خانگی

اگر وقت مراجعه به مراکز  پاکسازی پوست مردان را ندارید، می توانید در خانه با استفاده از میوه و سبزیجات یا عسل… انواع ماسک صورت مناسب پوست خود را تهیه کنید.

بهترین ماسک های خانگی

ماسک خانگی

 

معمولا در مراکز آرایشگاهی و مراکز پزشکی از بهترین ماسک ها استفاده میشود. ماسک ها براساس نیاز پوست شما انتخاب میشوند. بعضی پوست ها دارای التهاب هستند و مخصوصا بعد از پاکسازی نیز دچار التهاب بیشتر میشوند. در این موارد از ماسک هایی استفاده میشود که حرارت و التهاب پوست را گرفته و به آن تسکین میدهند.

بعضی از پوست ها هم به علت عدم استفاده از کرم ضدآفتاب دچار تیرگی شده اند برای مرتفع سازی مشکل چنین پوستهایی از ماسک های روشن کننده استفاده میشود.

براساس نیاز پوست شما ماسک ها نیز انتخاب میشوند.

آبرسانی

مرحله آخر پاکسازی پوست مردان آبرسانی است. بعد از شستشو و لایه برداری پوست رطوبت خود را از دست داده است، برای پرکردن این کمبود از کرم ها و لوسیون های آبرسان استفاده میکنیم. آبرسانها را به مدت ده دقیقه روی پوست ماساژ میدهیم.

مقالات آموزش آرایشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 1 =