هزینه آموزشگاه آرایشگری

یادگیری حرفه ای جدید، می تواند مولد دوره ای تازه در زندگی هر فرد باشد. بی شک یکی از حرفه های پرطرفدار و پر کاربرد، آرایشگری است. شرکت در دوره های آموزش آرایشگری مردانه، راه یادگیری را در زمانی کوتاه و استاندارد برای شما هموارتر نموده و زمینه ی فعالیت حرفه ای شما در آینده را خواهد ساخت. دوره آموزشگاه آرایشگری مردانه فاقد هرگونه پیش نیاز بوده و علاقه و انگیزه ی بالا تنها چیزهایی است که پیش از ثبت نام در این دوره به آن ها احتیاج خواهید داشت.

روش های آموزش آرایشگری مردانه

برای آنکه یک آرایشگر حرفه ای شوید باید یک یا بیشتر از یک روش از سه روش زیر را انتخاب کنید:

 1. اولین روش برای یادگیری آرایشگری مردانه این است که می توانید از آموزش در آرایشگاه مردانه به طور تجربی، شروع کنید که از مزایای آن رایگان بودن می باشد و از معایب آن عدم امکان دریافت مدرک، عدم امکان ورود سریع به بازار کار، زمان زیاد دوره ی آموزش، عدم اطمینان از رعایت اصول علمی، عملی و بهداشتی است.
 1. دومین مورد، تحصیل در هنرستان های کاردانش آموزش و پرورش در رشته پیرایش و ترمیم موی مردانه می باشد که به مدت 3 سال در دوره متوسطه دوم و یا ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر در رشته پیرایشگری مردانه و یا گریمور سینمائی به مدت 4 سال طول می کشد.
 2. سومین روش یعنی شرکت در دوره های مراکز دولتی و آموزشگاه های آرایشگری مردانه فنی و حرفه ای آزاد که به صورت تخصصی در حرفه رشته پیرایشگری مردانه آموزش داده می شود.
روش های آموزش آرایشگری مردانه چیست

روش آموزش آرایشگری مردانه

آموزش آرایشگری مردانه

آرایشگری مردانه در حقیقت شغلی زود بازده بوده و با هزینه و سرمایه ای کم همچون هزینه آموزشگاه آرایشگری مردانه و سرمایه ای برای شروع کار، می توان آن را آغاز کرد. خوشبختانه ابزارها و تکنیک های پیرایش مو در تمام کشورها مشترک است و در صورتیکه آن را بر اساس استاندارد و متدهای روز دنیا یاد بگیرید، این حرفه در تمامی نقاط دنیا، برای شما کارایی خواهد داشت. دوره های آموزش آرایشگری مردانه فنی حرفه ای دقیقا مطابق با برنامه های آموزشی استاندارد بین المللی تدوین شده و با گرفتن مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار می گردد و تمامی موارد آموزشی، مطابق با استانداردهای جهانی و متد روز دنیا می باشد.

مزایای دوره آموزش آرایشگری

 1. از مزایای شرکت در دوره هایآموزش آرایشگری مردانه، امکان ورود سریع به بازار کار و اشتغال زایی برای شما کارآموزان عزیز است.
 2. ضمنا اگر شخصی قصد مهاجرت کاری به کشوری دیگر را داشته باشد، این مدرک به او کمک می کند که در کشور جدید به سرعت شغل مناسب خود را پیدا کرده و می تواند مسیر را برای وی تسهیل کند.

 اعتبار جهانی مدارک فنی و حرفه ای آرایشگری مردانه

افرادی که پس از گذراندن مراحل آموزشی در سازمان فنی و حرفه ‎ای و پرداخت هزینه آموزشگاه آرایشگری مردانه موفق به اخذ گواهینامه آرایشگری و پیرایش مردانه شوند، با توجه به بین المللی بودن این مدرک می ‌توانند در تمامی کشورهایی که عضو سازمان جهانی کار (ILO) هستند (186 کشور)، مشغول به کار شوند، چون گواهینامه بین‌ المللی ای که در پایان دوره آموزش آرایشگری مردانه دریافت می کنند، در همه این کشورها اعتبار دارد.

هزینه دوره های آرایشگری

یکی از مهمترین عوامل در تعیین هزینه آموزشگاه آرایشگری مردانه این است که در کدام دوره ثبت نام می کنید.  شهریه ی آموزش آرایشگری مردانه با توجه به مصوب فنی و حرفه ای هر ساله تعیین می شود و آموزشگاه ها حق تخلف از میزان شهریه مصوب را ندارد، لذا تفاوت آموزشگاه ها می تواند در کیفیت آموزش و اینکه علاوه بر دوره های گفته شده آموزش های حرفه ای دیگری نیز ارائه دهند.
آموزشگاه آرایشگری مردانه سرای نمونه آموزش را طوری تدارک دیده است که افراد می توانند در کنار آموزش دوره های مختلف، آموزش های اضافی نیز دریافت نمایند تا در پایان دوره شخص آماده انجام کار حرفه ای عملی شود.

سرمایه مورد نیاز برای احداث مغازه آرایشگری مردانه

از آنجا که هدف نهایی از شرکت در کلاس های آموزش آرایشگری مردانه، اشتغال زایی است، بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند افتتاح یک آرایشگاه مردانه چه هزینه هایی دارد؟ شایان ذکر است که برای راه اندازی آرایشگاه مردانه، شرکت در تمامی دوره ها الزامی نیست. برای تاسیس و احداث آرایشگاه مردانه نیاز به سرمایه گذاری ملکی و سرمایه گذاری تجهیزاتی می باشد.

 1. در سرمایه گذاری ملکی ما می توانیم با رهن مغازه که هر فردی با توجه به توان مالی خود، منطقه ای را جهت تاسیس مغازه آرایشگری انتخاب می کند، شروع کنیم.
 2. سرمایه گذاری جهت ایجاد و خرید تجهیزات عبارتند از دکور، صندلی آرایشگری (معمولی یا برقی )، ماشین اصلاح، ماشین خط زن، سشوار، سرشوی، آبگرکن(گازی یا برقی)، (خمیر ، فرچه و کاسه) ریش تراشی، چراغ الکلی، آبپاش، دسته تیغ، اتو مو، دستگاه بخور صورت، انواع شانه، انواع برس، انواع قیچی (ساده ، پیتاژ)، روپوش، پیشبند، موپران، حوله یکبار مصرف، فن تهویه، جعبه کمکهای اولیه، مواد ضدعفونی کنند، شامپو، پنبه الکلی، الکل، صندلی انتظار، میز کوچک می باشد.

مقالات آموزش آرایشگری

۲ Comments

 • سلام
  استادبنده ۴۴سالمه وبازاری هستم امامتاسفانه شغل ومغازموطی یک اتفاق خانوادگی ازدستدادم
  متاهلم ونیازبکار
  چکن ازکودکی علاقمندبودم وموهای اقوام راکوتاه میکردم
  میخواستم ازشمااستادسوال کنم
  چندوقته منوراه میتونی بندازی تاماشینموبفروشم
  ودرمنطقه ای که ساکنم مغازه ای راه بندازم
  دنبال مدرک نیستم
  وچقرهزینه اش میباشد
  شماره من
  ۰۹۹۰۰۱۹۴۳۶۱
  ۰۹۳۹۲۵۹۹۴۷۶
  شهرام جمشیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 15 =