آیا از آکنه و لک روی پوست خود خسته شده اید؟ نگران پیدایش خطوط روی پوست خود هستید؟ بهترین درمان برای انواع مشکلات پوستی پیشگیری و مراقبت پوستی است.

با خواندن این مقاله از انواع مراقبت های پوستی آگاه شوید.

مراقبت پوستی

از لحاظ ژنتیکی پوست مردان نسبت به خانم ها دارای کلاژن و الاستین بیشتری است. به همین دلیل ضخامت پوست آقایان بیشتر است اما مانند خانم ها برای جلوگیری از ابتلا به انواع مشکلات پوستی به انواع مراقبت پوستی نیاز دارند. در ادامه راه هایی برای مراقبت از پوست معرفی میکنیم.

هر روز ضدآفتاب بزن

اولین و مهم ترین ترفند برای داشتن پوست عالی در نظر گرفتن این نکته، استفاده از ضد آفتاب بدون در نظر گرفتن آب و هوا،  است. کرم spf شما باید حتما هماهنگ با نوع پوست شما انتخاب شود. بعضی از مرطوب کننده ها هم دارای spf هستند. اما انتخاب ضدآفتاب مناسب باید با مشورت گرفتن از یک متخصص آموزش آرایشگری مردانه انجام شود. کرم ضد آفتاب را به تمام صورت و گردن خود بمالید. زیرا که پوست گردن نازکتر و نسبت به نور آفتاب زودتر واکنش نشان میدهد. کرم ضدآفتاب خود را هر سه تا چهار ساعت یکبار تمدید کنید.

انواع ماسک مختلف پوستی

انواع ماسک پوستی

استفاده از انواع ماسک مختلف پوستی

برای استفاده از ماسک ها برنامه ریزی کنید.  روزهایی در هفته را به ماسک مورد نیاز پوست خود اختصاص دهید. اینکه پوست شما نیازمند چه ماسکی است در هر پوستی متفاوت خواهد بود. اما استفاده از دو ماسک اسکراب و آبرسان به تمام پوست ها توصیه میشود.

ریلکس کنید

دقایقی از روز را به مدیتیشن بپردازید و تنش و اضطراب روزانه را از خود دور کنید. محیطی مخصوص به این کار را در منزل ایجاد کنید و روزانه این عمل را تکرار کنید. دشمن اصلی پوست اضطراب و استرس است. تنش روزانه است که شما را پیرتر از سن خود نشان میدهد.

مراقبت پوستی قبل و پس از اصلاح

تیغ های اصلاح، خراشیدگی هایی پس از اصلاح روی پوست بر جای میگذارد. این موضوع پوست های حساس را وارد چالش التهاب پوستی میکند. پس حدالمقدور اصلاح پوست خود را به یک روز درمیان موکول کنید. از بهترین تیغ برای اصلاح استفاده کنید. این موضوع بدان معنی است که از تیغ های اصلاح با تیغه های کمتر استفاده کنید زیرا هر چه تعداد تیغه ها بیشتر باشد خراشیدگی بیشتر خواهد بود.

برای مراقبت پوستی، همچنین هر روز تیغ اصلاح خود را تعویض کنید. این کار برای جلوگیری از انتقال آلودگی میباشد. قبل از اصلاح، پوست خود را آماده کنید. یعنی پوست خود را با مواد شوینده مناسب پوست خود از آلودگی پاک کنید. زیرا که هنگام اصلاح و ایجاد خراش آلودگی وارد پوست شما میشود.

مراقبت پوستی پس از اصلاح

مراقبت پس از اصلاح

پس از اصلاح از افتر شیو ها و آبرسان ها استفاده کنید تا پوستتان دچار خشکی و کشیدگی نشود. ضمنا این کار باعث میشود پوست شما پس از اصلاح بدرخشد. نکته مهم در انتخاب افتر شیو این است که از برندهایی استفاده کنید که آبرسان هم دارا باشند.

تغییر سبک زندگی

برای داشتن پوستی رویایی باید استایل و سبک زندگی خودتان را هم متناسب با آرزوی خود تغییر دهید.

ورزش کنید. هر روز حداقل 30دقیقه به ورزش کردن و بالا بردن ضربان قلب خود اختصاص دهید زیرا که اولا افزایش ضربان قلب سرعت گردش خون را در پوست شما افزایش میدهد و همین عمل نشاط را به پوست شما هدیه میدهد. دلیل دوم برای ورزش کردن خروج سموم از پوست بوسیله تعریق است.

به تغذیه خود اهمیت بیشتری دهید و روزانه 3 وعده غذای کامل بخورید. تلاش کنید انواع ویتامین را در برنامه غذایی خود بگنجانید. آب زیاد بنوشید تا سموم از طریق  بدن و پوست شما تخلیه شوند.

اصلاح سبک زندگی

سبک زندگی

از سبک زندگی پرخطر دوری کنید. نوشیدن الکل و استعمال دخانیات را ترک کنید. مصرف شکر در زندگی روزانه تان را محدود کنید. در برنامه ریزی هفتگی خود حداقل دوبار پوست خود را پاکسازی کنید. در نهایت برای داشتن پوستی زیباتر باید وقت و انرژی صرف آن کنید.

دسته‌بندی نشدهمقالات آموزش آرایشگریمقالات پوست مو و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + نوزده =