تکنیک های رنگ کردن مو

فایده رنگ کردن مو در آقایان

امروزه در کشورهای مختلف به ویژه کشورهای غربی، افراد مخصوصا میانسال ها برای اینکه جوان تر به نظر بیایند و تارهای موی سفید خود را بپوشانند رو به انواع رنگ موها، دکلره و تغییر مدل موی خود می آورند.

زیرا هرچه موها به رنگ های روشن تر مانند سفید و جو گندمی و … برود، سن افراد از حد معمول حتی بیشتر به نظر می رسد، پس در صورت علاقه به رنگ موهای خود به آرایشگاه های مطمئن بروید تا مشکلات مو مانند شوره، ریزش آن و آسیب به بافت مو و پوستتان رخ ندهد. حتی انواع آموزشگاه آرایشگری مردانه در این راستا نیز وجود دارند.

برخی با تغییر خیلی جزیی در رنگ موهایشان دچار تحول و تغییری عظیم در چهره و استایل خود می شوند، به خصوص اگر به مدل موی رنگ شده مردانه نگاهی بیندازید متوجه می شوید چقدر در نگاه اول، همانطور که تیپ و اندام آن ها شما را جذب می کند مدل مو و رنگ آن هم بسیار جلب توجه می کند.

رنگ کردن موی آقایون

فایده رنگ کردن موی آقایون

نکاتی در مورد رنگ مو آقایان

 • معمولا رنگ کردن مو آقایان خیلی امروزه عادی و امری طبیعی برای خانواده ها و جوامع نمی باشد پس اولین نکته برای رنگ مو آقایان این می باشد که رنگ هایی را انتخاب کنید که یک الی دو درجه روشن تر یا تیره تر از حد معمول رنگ موهایتان باشد.
 • بهتر است برای بهتر گرفتن رنگ مو، از شانه ها و وسایل مخصوص سالن های آرایشی استفاده کنید.
 • برای انتقال بهتر رنگ مو به نقاط مختلف سر، از یک شانه حتما استفاده کنید زیرا باعث می شود رنگ به طور یکنواختی بر روی موهایتان قرار بگیرد.
 • در مرحله اول بعد از رنگ تنها موها را به وسیله آب بشویید و از زدن شامپو خودداری کنید.
 • اگر تن پوستتان گرم است از رنگ های قهوه ای تیره و مشکی استفاده کنید.
 • اگر تن پوستتان سرد است از رنگ های روشن تر متناسب با رنگ پوستتان استفاده کنید.
 • اگر رنگ پوستتان خیلی تیره است به سراغ رنگ های روشن نروید، زیرا برگرداندن رنگ اولیه مو کار راحتی نمی باشد.
 • همچنین اگر رنگ پوستتان روشن است به سراغ رنگ های خیلی تیره نروید، از رنگ های روشن تر مثل قهوه ای استفاده کنید.
نکات رنگ موی آقایون

نکاتی در مورد رنگ کردن موی آقایون

مدل موی رنگ شده مردانه

مدل های مرد به خصوص در کشورهای غیر اسلامی، برای بهتر نشان دادن لباس ها و چهره خود رو به رنگ کردن موهای خود می آورند و به همین دلیل است که افرادی که سنشان بیشتر است با یک رنگ ساده چند سال جوان تر به نظر می رسند.

یا فردی که می خواهد مدل شود اما از چهره خیلی زیبایی برخوردار نیست و تنها اندام مناسب برای این کار را دارد با رنگ کردن موهایش و تغییر در سیستم کلی آن، به راحتی می تواند نظر افراد را جلب کند و تاثیر گذار باشد.

اگر رنگی که انتخاب کرده اید با پوست و صورتتان همخوانی نداشته باشد، چهره ای خسته و بی حال از شما می سازد. بنابراین در رنگ کردن موی خود عجله نکنید و سعی کنید در صورت تمایل به دکلره کردن مو، خودتان را به دستان حرفه ای و خبره افراد ماهر در این زمینه بسپارید تا موجب سوختن موهایتان و ریزش آن نشوند.

رنگ موی مردانه

مدل موی رنگ شده مردانه

تفاوت رنگ موی خانم ها با آقایان

از عمده ترین تفاوت های خانم هایی که موهایشان را رنگ می کنند با آقایان این مورد می تواند باشد که موی آقایان رنگ موی طبیعی خود سر را حفظ می کند و بیشتر موها را در جهت از بین رفتن تارهای سفید و خاکستری رنگ می کنند.

اما خانم ها با مدام رنگ کردن مو، رنگ اصلی و طبیعی موها را از بین می برند و برگرداندن آن کاری دشوار و در برخی غیر ممکن می باشد.

مورد دوم این است که خانم ها با رنگ هایی کاملا متفاوت و متضاد از رنگ موی خود، تغییراتی اساسی و بزرگی ایجاد می کنند. اما رنگ موی آقایون به گونه ای طراحی شده است که موها را طبیعی جلوه داده و تقریبا نزدیک به رنگ موی افراد دیگر است.

مورد سوم این است که اکثر رنگ موهای مردانه را می توان با شامپو ترکیب کرد اما رنگ موی خانم ها اغلب نیاز به دکلره داشته و با استفاده از رنگ موی خالی جواب گرفتن کاری دشوار می باشد. اما آقایون احتیاجی به دکلره کردن موهای خود ندارند و با همان رنگ مو معمولا جواب میگیرند.

تفاوت رنگ موی خانم ها با آقایون

نکات مهم در رابطه با رنگ مو

 1. موهایی که بر اثر عوامل مختلف طبیعی سفید یا خاکستری رنگ شده اند، دیرتر از موهای عادی رنگ را به خود جذب می کنند، به همین علت در رنگ کردن این مو ها باید دقت و ظرافت کافی داشته باشید.
 2. یکی از مشکلاتی که ممکن است در رنگ مو پیش بیاید این است که دکلره کردن یا رنگ کردن شدید مو، می توان موجب بروز واکنش های آلرژی زا نسبت به رنگ مو شود.
 3. توصیه می شود که قبل از رنگ کردن کلیه موها ابتدا روی دسته ای از آن ها رنگ مورد نظرتان تست شود، 24 الی 48 ساعت صبر کرده و در صورت عدم بروز مشکلی به رنگ کردن بقیه نواحی موها بپردازید.
 4. حواستان باشد رنگ مو را بیش از زمان معین، روی موها نماند زیرا اگر موهایتان خشک و شکننده باشد، رنگ مو می تواند به آن آسیب بزند. پس در صورت کوچک ترین اثر و تغییر منفی سریعا موهای خود را بشویید.
 5. گرما دادن به مو هنگامی که رنگ روی آن قرار دارد، پروسه رنگ گرفتن مو را تسریع می کند و در صورت عدم توجه به میزان گرما و مدت زمان آن، موها ممکن است روشن تر از حد دلخواهتان شود و یا آسیب ببیند.
 6. هرچه موها نازک تر و روشن تر باشند، زودتر رنگ می گیرد و هرچه تیره و ضخیم باشد پروسه رنگ مو طولانی تر می شود.

نکات مهم در رابطه با رنگ مو

نکته آخر

اگر به تیپ و ظاهر خود اهمیت بسیاری می دهید و علاقه به مدل شدن دارید، می توانید برای مشاهده انواع رنگ های مو می توانید تصاویر مدل موی رنگ شده مردانه را ببینید و رنگ دلخواهتان را متناسب با نوع پوست خود و سردی و گرمی بودن تن پوستتان، بهترین رنگ مناسب مویتان را پیدا کرده و با مراجعه به سالن های زیبایی معتبر، ظاهری متفاوت از خود بسازید.

مقالات پوست مو و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =