گریم داماد

آموزش گریم

هر فرد چهره منحصر به فرد خود را دارد که می تواند به زیباترین نحوه نمایش داده شود به معنای دیگر می توتن با ترفندهای آرایشگری هر چهره ای را به زیباترین نحوه پیرایش کرد. گریم داماد هم دارای ترفندها و مراحلی است که به آرایشگران کمک می کند تا به متقاضی را به هدف خود رسانده تا او را برای شبی رویایی آماده کند. گریم داماد مهارتی است که در آموزشگاه آرایشگری مردانه در تهران به هنرجویان آمووزش داده می شود. در ادامه مهارت هایی مربوط به گریم داماد را باهم بررسی می کنیم.

مراحل گریم داماد

مراحل گریم

مراحل گریم داماد

• تراشیدن سلول های شاخی پوست و آماده سازی پوست برای زیر سازی گریم
• آبرسانی پوست برای جلوگیری از خشکی و ریزش پوست
• زیرسازی بر روی پوست و لیفت صورت
• گریم و کانتورینگ صورت
• فیکس گریم برای جلوگیری از ریزش گریم
• پودر ضد تعریق

متعادل سازی چهره

همانطور که گفته شد هر چهره ای با هر آنتومی، می تواند بسیار زیبا باشد. هنر آرایشگر و مهارت وی در این زمینه بسیار کمک می کند تا چهره را به ایده آل نزدیک کند. متعادل سازی چهره شامل تکنیک هایی است که به همراه استفاده از ابزار آلات مخصوصی چون کرم پودرها، انواع پودرها، مداد ها و فیکسرها کمک می کند تا نقوص چهره از جمله نامتقارنی یا جوش، لک را بپوشاند و یا نقط قوت صورت را با درخشان کننده ها بیشتر جلوه گر کند. اما برای کسب مهارت متعادل ساازی چهره در قدم اول باید که انواع چهره ها را بشناسید. سپس ترفند تیره و روشن کردن صورت را آموزش ببینید که به اصطلاح سایه نیز گفته می شود.
شناخت و آگاهی از آناتومی چهره یکی از ضروریات دانش چهره پردازی می‌باشد. این دانش ویژگی‌هایی از چهره انسان را که شناخت آن‌ها موجب ایجاد تغییرات صحیح شخصیت پردازانه گریم است.
در اختیار چهره‌ پرداز و گریمور قرار می‌دهدو آسنایی با ساختمان و فرم جمجمه و چهره از اهم این شناخت می‌باشد. گریمور به وسیله آشنایی کامل از فرم سر و فرم و جایگاه عضلات تشکیل دهنده‌ی چهره و فاصله های صحیح اجزاء صورت با یکدیگر می‌تواند چهره‌ ایی مطابق با نقش خواسته شده در فیلمنامه یا چهره های مورد نیاز برای تصویر را با به کارگیری تکنیک‎های مختص این رشته برای بازیگر بیافریند و بازیگر با استفاده ی صحیح از میمیک چهره ی خود و با تکیه به حسی که گریم به او می‌دهد به نقش‌آفرینی می‌پردازد. بنابراین می‌توان گفت گریمور زمانی می‌تواند تکنیک‌های سایه روشن را به درستی به کار ببرد و اجرا نماید که از حقیقت آناتومی آگاهی کامل داشته باشد.

متعادل سازی چهره آقایانابروها

برای داشتن چهره ای متعادل نقش ابروها را کاملا جدی بگیرید زیرا که ابروها قاب صورت هستند و کشدگی و مناسب بودن اندازه آن فرم چشم و در نهایت زیبایی صورت را به همراه می آورد. به همین علت است که امروزه جراحی کاشت ابرو یا تاتو ابرو بسیار پرطرفدار شده است زیرا نتیجه آن کاملا بر همگان مشهود می باشد. ابرو مناسب با آناتومی صورت نیز دانشی است که نحوه آن در آموزشگاه آرایشگری مردانه هیر آکادمی به نحو احسن صورت می گیرد.

پاکسازی پوست

برای داشتن صورتی زیبا و بی عیب و نقص در ابتدا باید که پوستی سالم و شفاف و بدون لک داشت. با استفاده از هنر پاکسازی می توان تا اندازه زیادی به این مهم دست یافت. پاکسازی پوست شامل مراحلی چون برداشتن سلول‌های مرده و نیز آلودگی‌هایی است که روی پوست تجمع پیدا کرده است.این کار می‌تواند سبب ایجاد شادابی و طراوت در پوست شود و به سلامت پوست کمک می‌کند. با این کار سلول‌های لایه‌های سطحی پوست و نیز چربی‌ها و ذراتی که بر اثر آلودگی‌های هوا روی پوست نشسته است، برداشته می‌شود .
پس از این مرحله صورت با ماسک مورد نیاز صورت تقویت و می شود و در نهایت پوست آب رسانی می شود. معمولا پاکسازی پوست مرحله ای قبا از گریم طی چند روز گذشته آن انجام می گیرد. زیراکه پوست پس از پاکسازی ملتهب می شود و ممکن است پس از تماس با مواد آرایشی تحریک شده یا جوش بزند.

پاکسازی پوست آقایان

پاکسازی پوست

اصلاح صورت

قبل از شروع گریم داماد صورت توسط ابزاری چون ریش تراش یا وکس عاری از مو می شود. به این صورت که اولا مدل ریش انتخاب می شود پیس از آن مناطقی که نبایذ مو داشته باشد توسط وکس تمییز می شود. علت انتخاب وکس هم این مورد می باشد که وکس ها پرزهای صورت راگرفته، یک لایه از پوست مرده را از صورت جدا کرده و پوستی شاداب و درخشان تر را ارائه می دهد. در این مرحله کادر ابرو نیز توسط ابزاری چون وکس تمییز می شود تا ابرو آراسته و مرتب تر شود. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم برای داشتن ظاهری آراسته تر موی بینی و گوش نیز توسط وکس ها اصلاح شود.

اصلاح صورت با وکس

اصلاح صورت

آرایش مو

آرایش و مدل مو به تنهایی نقش بسیار موثری در زیبایی و تناسب چهره دارد و باید با دقت کافی انتخاب شود. مدل مو داماد باید که متناسب با فرم چهره، سلیقه، سن، موقعیت اجتماعی و البته در نظر گرفتن مراسم عروسی که یک مجلس کاملا رسمی است انتخاب شود. مدل موهای کلاسیک که حالت رسمی دارند برای دامادها بهترین گزینه هستند اما میشود با کمی سلیقه ترکیبی از مدل های اسپرت و کلاسیک را برای استایل نهایی انتخاب کرد.

آرایش مو مردانه

آرایش مو

ترمیم مو

چنانچه که مویی کم پشت دارید اصلا نگران نباشید زیرا که روش های بسیاری برای اصلاح کم پشتی وجود دارد که در آموزشگاه آرایشگری مردانه به هنرجویان تدریس میگردد. برای پوشش کم پشتی از ابزاری چون اسپری ها یا کلاه گیس ها استفاده می شود و با ابزار فیکس کننده طوری فیکس می شوند که هیچکس قادر به تشخیص آن نخواهد شد همچنین عواملی چون رطوبت یا باد و تحرک نتواند باعث جا به جایی آن شود.

مقالات آموزش آرایشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 14 =