مانیکور و پدیکور مردانه

همانطور که حتما می دانید پاکیزگی و آراستگی دست، پا و ناخن مخصوص قشری خاص نمی باشد بلکه لازم است همه افراد (هیچ محدودیت خاصی وجود ندارد)  آنرا رعایت کنند. اما خدماتی در این زمینه وجودارد که سالن های زیبایی و آموزشگاه آرایشگری مردانه و زنانه ارائه می شود. در اینجا ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که خدمات مانیکور و پدیکور شامل چه مواردی می باشد؟ با ما همراه باشید تا همه چیز را درباره مانیکور و پدیکور مردانه به شما آموزش دهیم.

مانیکور چیست؟

برای توضیح خدمات مانیکور باید بدانید که این خدمات در سالن ها متفاوت است و اما دف کلی خدمات مانیکور حفظ بهداشت ناخن، آراستگی است. مانیکور اقداماتی شامل ماساژ دست، سوهان ناخن، مرتب کردن شکل ناخن‌ها با گرفتن پوست اضافه دور ناخن، لایه برداری از پوست دست ، تقویت ناخن، … است. مانیکور خدماتی است که مختص به پوست دست و ناخن های دست می شود.

مانیکور چیست

What is a manicure?

پدیکور چیست؟

با پدیکور گوشت های اضافه دور ناخن های پا گرفته شده و همچنین پوسته های اضافه کف پا که باعث آزار بسیاری از افراد می شود گرفته خواهد شد و با این کار شما از ترک زدن پاشنه پا نیز جلوگیری  خواهید کرد و در نهایت پاهایی زیبا و تمیز خواهید داشت. خدمات پدیکور شامل آراستگی ناخن پا سواهان، … می شود.

چرا مانیکور می کنند؟

برای آقایان و خانمها استفاده از مانیکور برای حفظ ناخن ها، کوتیکول و حفظ پوست سالم بسیار عالی خواهد بود. صرف نظر از حرفه مردم متوجه دست شما می شوند و درباره پاکیزگی دستان شما قضاوت خواهد شد. جالب است بدانید که مرتب شدن ناخن های دست و پای شما توسط یک آرایشگر ماهر، ظاهری تمیز و حرفه ای تری خواهد داشت تا اینکه خودتان اقدام به انجام مانیکو یا پدیکور کنید. البته با توجه به آموزش هایی که در این باره وجود دارد و استفاده از ابزارهای مناسب این امر غیرممکن نخواهد بود.

پدیکور مردانه

Men’s pedicure

یکی از جنبه های دلپذیر مانیکور می تواند این باشد که زمانی که استرس دارید یا بعد از فشار کاری و خستگی استراحت کنید و از “زمان ” لذت ببرید. اگر تصمیم دارید ناخن های خود را طرح دار یا رنگ کنید ، این می تواند راهی جالب برای بیان شخصیت شما باشد. آقایان می توانند از برق ناخن های ساده استفاده کنند تا به ظاهر ناخن های خود شفافیت و برق بدهند.

از پدیکور مردانه چه انتظاری می توانید داشته باشید؟

زمانی که در آموزشگاه آرایشگری مردانه برای پدیکور نوبت رزو کرده اید اصول و شرایط اینگونه خواهد بود: شما خواهید رسید، شلوار خود را بالا می برید و در صندلی ماساژ نشسته و پاهایتان را در وان آب گرم قرار دهید. طی 30 دقیقه تا یک ساعت دیگر (بسته به نوع پدیکور که انتخاب می کنید) موارد زیر اتفاق می افتد:

  • ناخن های شما مرتب شده و شکل می گیرند.
  • هر گونه خشکی یا پوست اضافه دور ناخن ها و پوست شما بدون درد از بین می رود.
  • پوست مرده در قسمت پایین انگشتان و پشت یا کف پا از بین رفته و پوستتان کاملا نرم می شود.
  • انتظار داشته باشید که برخی از ژل ها و لوسیون های تسکین دهنده روی پا یا مچ شما مالیده شود.
  • بیشتر سالن ها دارای گزینه های پدیکور هستند که شامل بسته های آرامش بخش برای پاهای شما و حتی ماساژ مختصر است.
  • امکان دارد در زمان سوهان کشی کمی احساس سوزش کنید اما نگران نباشید موقتی است.
ویژگی های پدیکور مردانه

پدیکور مردانه

مزایا استفاده از مانیکور و پدیکور مردانه

استفاده از مانیکور و پدیکور به پوست  و ناخن های شما اعتبار می بخشد و ویژگی هایی با خود به همراه دارد که پس از یکبار استفاده از این نوع خدمات مطمعنا هر ماه خواستار آن خواهید شد.

آراستگی و زیبایی ظاهری

اولین ویژگی که مانیکور و پدیکور مردانه دارد دادن ظاهری آراسته به دست ها است که این ویژگی می تواند در تاثیر گذاری شما روی دیگران و متفاوت شدن شما از دیگران تاثیر زیادی داشته باشد.

کاهش عفونت و قارچ پوستی

تمیز کردن پوست دور ناخن ها و تمییز کردن آن از پوست های مرده به بهداشت دست و پای شما کمک فراوانی می کند زیرا که قارچ ها در درون سلول های مرده و جایی که مواد ضدعفونی به آن نمی رسد رشد می کند.

افزایش رطوبت پوست

یک مانیکور و پدیکور کامل شامل خیساندن دست و پاهای شما در آب گرم و ماساژ  با استفاده از روغن‌ها و لوسیون‌هاست. این کار به حفظ رطوبت و یک‌ پارچگی پوست شما کمک شایانی می‌کند و احتمال ابتلا به تاول، ترک‌های پوستی و سایر مشکلات را کمتر می‌کند. همچنین بسیار مهم است که کوتیکول ناخن را همیشه مرطوب نگه دارید تا از رشد ناخن‌ها با پشت یا انتهای شکاف جلوگیری کنید.

افزایش گردش خون

ماساژ گرفتن در هنگام پدیکور و مانیکور باعث افزایش گردش خون شما شده که همین امر سبب جوان سازی و کاهش روند پیری پوست خواهد شد.

افزایش اعتماد به نفس

مشخص است که با داشتن دست های زیبا تر تمایل بیشتری برای حضور در اجتماع و برقراری ارتباط با دیگران خواهید داشت. همچنین پاهایی زیبا بدون ترک با ناخن هایی آراسته شما را از اینکه بدون پوشش پا باشید شرمنده و خجالت زده نمی کند. بلکه به شما شهامت خواهد داد هرجا که دوست دارید با پاهایی برهنه قدم بردارید و احساس سرزندگی کنید.

مقالات پوست مو و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =