ماساژ صورت مردان

از گذشته تا به امروز برای داشتن پوستی شاداب و شفاف و همچنین جوانان سازی پوست صورت ماساژ صورت همچنین در آموزشگاه آرایشگری مردانه انجام می شده است. اما این روش تکنیک های خود را دارد که در هر روش تفاوت های در نحوه و هدف ماساژ وجود دارد. چنانچه که بر این باور بوده اید که تماس کمتر دست با پوست صورت سبب انتقل کمتر آلودگی به پوست صورت می شود باید بگوییم که کاملا در اشتباه هستید. اگر که دوست دارید پوستی جوان تر محکم تر داشته باشید این مقاله را از دست ندهید.

ماساژ صورت

ماساژ صورت را باید روزانه به مدت 10تا 15 دقیقه در برنامه روزانه خود قرار دهید. باید بدانید که آموزش های تصویری هم می تواند در درک شما از انجام حرکات تاثیر مثبتی بگذارد. قبل از شروع ماساژ دست هایتان را به خوبی بشویید تا از انتقال آلودگی به پوستتان جلوگیری شود. برای ماساژ صورت از روغن استفاده کنید، زیرا که ماساژ دادن بدون روغن و خشک سبب ایجاد چروک در پوست صورت می شود. روغن درخت چای، آرگان و نارگیل می تواند از بهترین انتخاب ها برای ماساژ صورت باشد.
پیشنهاد می شود برای برای پوست های خشک از روغن آرگان یا بادام و برای پوست های چرب از جوجوبا و یا ترکیبی از انواع روغن ها استفاده کنید. چنانچه که تمایلی به استفاده از ر وغن یا سرم ها را ندارید می توانید با مرطوب کننده ها شروع کنید.

آموزش ماساژ صورت آقایان

ماساژ صورت آقایان

آموزش ماساژ صورت

پس از اینکه روغن یا سرم مناسب را برای ماساژ صورت انتخاب کردید روغن را کف دستتان بریزید تا نوک انگشتتان را به روغن آغشته کنید. هر ده انگشت‌تان را بالای ابروهایتان بگذارید و به آرامی پوست پیشانی‌تان را به سمت بالا تا محل رویش موهایتان ماساژ بدهید. مراقب باشید؛ پوستتان را تا حدی فشار بدهید که احساس ناراحتی نکنید. این حرکت را ۵ بار تکرار کنید.
ابروهای خود را با انگشتان شست و اشاره خیلی آرام نیشگون بگیرید. در هر بار تکرار، با ۴حرکت امتداد ابروهای خود را از داخل به سمت بیرون نیشگون بگیرید. کل این حرکت را هم ۵بار تکرار کنید. این حرکت برای کم کردن سردرد هم مناسب است پس دفعه بعدی که خدایی نکرده دچار سردرد شدید این راه حل را هم امتحان کنید.
انگشت وسط و سوم هر دو دست خود را روی شقیقه‌هایتان، کنار چشم‌ها بگذارید. چند ثانیه این ناحیه را ماساژ داده سپس انگشتان‌تان را زیر چشم‌تان از خارج چشم به سمت بینی حرکت بدهید. دور چشم و روی استخوان بینی دور بزنید. حالا بالای چشم‌ها و زیر ابروها را از داخل به سمت بیرون، خلاف جهتی که زیر حدقه‌ی چشم را ماساژ دادید، حرکت کنید. در واقع باید یک بیضی دور چشم‌تان از پایین به بالای چشم بکشید طوری که دوباره به نقطه‌ی شروع برسید. حواس‌تان باشد از نقطه‌ی ابتدا تا انتهای این ماساژ نباید انگشتان‌تان را از روی پوست‌تان بردارید. این حرکت باید مداوم و به آرامی انجام شود.

آموزش ماساژ صورت

آموزش ماساژ

هنگامی که تکرار‌های حرکت قبلی تمام شد به آرامی انگشتان‌تان را از شقیقه‌هایتان در کنار صورت به آرامی تا گردن روی پوست صورت حرکت بدهید. این حرکت باعث می‌شود خون و مایعات لنفاوی پوست جریان ملایم و روان‌تری زیر پوست صورت‌تان داشته باشند. اگر زیر چشم‌هایتان اصطلاحا پف می‌کند و آب جمع می‌شود از انجام این ماساژ و مورد قبلی که تکمیل‌کننده‌ی هم هستند غافل نشوید.
با انگشت اشاره و سومین انگشت دست به آرامی زیر گوش‌های‌تان را با حرکت چرخشی دور تا دور در امتداد فک تا چانه ماساژ بدهید. این حرکت را می‌توانید آن‌قدر ادامه بدهید تا حس کنید ماهیچه‌های فک‌تان به آرامش لازم رسیده‌اند.

ماساژ پوست سر

در نهایت باید پوست سرتان را هم با تمام انگشتان هر دست ماساژ بدهید. ماساژ پوست سر باعث می‌شود که بالای سرتان فشار بیشتری احساس کنید اما از اینکه فشار بیشتری نسبت به ماساژ پوست صورت‌تان تحمل کنید، نترسید. حواس‌تان باشد برای ماساژ پشت سرتان انگشتان‌تان را از محل رویش موهایتان تا پشت سر حرکت دهید. هرچند در آغاز این ماساژ در سرتان احساس فشار خواهید کرد اما می‌توانید این حرکت را تا احساس آرامش و نرمی در عضلات سرتان ادامه بدهید.

ماساژ گردن

بیشتر افراد بر این باورند که سموم صورت از طریق غدد لنفاوی که در گردن وجود دارند، تخلیه می شوند. این غدد زیر گوش در اطراف گردن قرار گرفته است. ماساژ دادن این ناحیه به آزاد شدن سموم و پیشگیری از تجمع آن پیشگیری می کند. به کمک نوک انگشتان دست، این ناحیه را به شکل دایره ای ماساژ دهید. از حرکات دایره ای استفاده کنید و از زیر گوش به سمت گلو و خط فک بروید، این عمل را تا 5 دقیقه تکرار کنید.
ماساژ گردن می تواند از تجمع چربی جمع شده زیر گلو جلوگیری کند، پوست گردن لیفت کند و سبب زاویه سازی فک شود.

مقالات پوست مو و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 2 =