انواع لوازم آرایشگری مردانه

برای تاسیس یک آرایشگاه مردانه یا در زمان آموزش در آموزشگاه آرایشگری مردانه نیاز به یک سری لوازم آرایشگری مردانه  برای انجام کارهای آرایشگری دارید. در این مقاله تمام وسایل مورد نیاز آرایشگری مردانه را بررسی خواهیم کرد.

انواع لوازم آرایشگری مردانه

قیچی: ابتدایی ترین وسیله ای که مورد نیاز در آموزشگاه آرایشگری مردانه برای کوتاهی های مختلف است قیچی می باشد. لازم است بدانید که برای انواع کوتاهی ها به روش های مختلف حداقل به دو نوع قیچی نوک تیز و پیتاژ احتیاج دارید. از قیچی پیتاژّ برای خالی کردن و کم پشت کردن مو و همچنین مدل دادن به مو استفاده می شود. قیچی های نوک تیز نیز برای کوتاهی قد مو بادقت بالا استفاده می شود.

ماشین اصلاح صورت

ماشین اصلاح

ماشین اصلاح: مورد بعدی مورد نیاز لوازم آرایشگری مردانه ماشین کوتاهی است که درجه های مختلف موهارا کوتاه کرده یا مدل داده و مرتب می کند. از ماشین کوتاهی برای خالی کردن موها و کوتاه کردن ریش یا مرتب کردن صورت مردان استفاده میز شود. درجه های مختلف ماشین های اصلاح میزان کوتاهی موهارا تعیین می کن و مختلف است.

صندلی کار: یرای اینکه مشتریان بتوانند از خدمات سالن شما بهره مند شوند باید که چند صندلی تهیه کنید. این صندلی های می توانند برقی با قابلیت تغییر میزان ارتفاع باشند که انجام کار را برای شما راحت تر می کند.

صندلی کار آرایشگری

صندلی کار

انواع شانه: برای انجام کوتاهی، رنگ، براشینگ به چند مدل شانه یا برس های مختلف نیاز دارید. از شانه های باریک برای تقسیم بندی موها استفاده می شود. برس های گرد هم برای براشینگ، صاف کردن و مدل دهی به مو استفاده می شود که حداقل به 3 اندازه کوچک، متوسط و بزرگ نیاز خواهید داشت. شانه های مخصوص رنگ هم که انواع مختلفی در بازار دارد. شانه چنگالی برای پوش دادن مو و برطرف کردن افتادگی مو در سشوار کشی استفاده می کنند. شانه معمولی همچنین برای کوتاه کردن موی سر استفاده می شود و در نهایت شانه دانه درشت یا فاصله دار برای کوتاه کردن موهای بلند و فر باید که در سالن داشته باشید.

انواع شانه برای کوتاهی

انواع شانه

انواع دسته تیغ: برای اصلاح صورت و آنکادر کردن ریش، دور گردن یا خورد کردن مو به تیغ نیاز خواهید داشت. البته باید بدانید دسته تیغی که برای خالی کردن حجم مو استفاده می شود تیغ پیتاژ است.

مو پران: پس از کوتاهی مو سر اولین چیزی که به آن احتیاج خواهید داشت موپران است تا با استفاده از آن موهای ریخته شده دور گردن مشتری را تمیز کنید.

اسپری آب: برای کوتاهی مو یا که قبل از براشینگ باید که موها خیس یا مرطوب باشند این وسیله به شما کمک بزرگی خواهد کرد. همچنین می توان به آب داخل آن کمی مواد نرم کننده اضافه کرد تا موها پس از براشینگ و وتاهی درخشنده تر و خوشحالت تر شوند.

حوله: شما به حوله با چند اندازه مختلف نیاز خواهید داشت. حوله ها بهتر است که از جنس پنبه و به رنگ خیلی روشن باشند. بهداشتی تر آن است که به جای آن از حوله های یکبار مصرف استفاده کنید.

سشوار: برای خشک کردن، براشینگ و صاف کردن مو به سشوار حتما نیاز خواهید داشت. بهتر است که در هنگام خرید سشوار از نوع بسیار با کیفیت آن را انتخاب کنید زیرا که قرار است بسیار از آن استفاده کنید و جزو ابزار کار اصلی یک آرایشگر خواهد بود.

اتو مو: اتو مو یکی از ابزار حرارتی مو است که هم می توانید از آن برای صاف کردن یا دادن حالت با یک شیوه خاص از آن استفاده کنید. اتو مو برای لوازم آرایشگری مردانه باید که باریک انتخاب شود. زیرا که کار با آن راحت تر خواهد بود. همچنین این نکته را هم بدانید که جنس سرامیکی با کیفیت تر از بقیه آنها است. اگر که نوع درجه دار آن را هم تهیه کنید برای کراتینه کردن به شما کمک بزرگی خواهد کرد.

حالت دهنده مو: واکس مو، ژل مو، فیکس کننده که برای حالت دادن مو بعد از کوتاهی از آن ها استفاده می شود. برای ثابت کردن موها پس از براشینگ و مدل دهی می توان از اسپری فیکس کننده مو مانند تافت یا چسب مو، با فاصله ۳۰ سانتی متر از موی سر استفاده کرد.

لوازم بهداشتی: داشتن لوازم بهداشتی نظیر صابون و یا شامپو، دستکش، پیشبند ، دستمال و حوله، مجهز بودن آرایشگاه به شیر آب گرم و … از جمله مواردی است که وجود آنها در آرایشگاه مردانه نیاز است.

لوازم آرایشی: برای متعادل سازی چهره و گریم داماد همچنین رنگ مو بعه انواع لوازم آرایش این چنینی نیاز خواهید داشت.

مقالات آموزش آرایشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =