روش ضخیم شدن ریش و سبیل

علل ریزش ریش و سبیل

افرادی هستند که پس از بلوغ نیزقسمتی از صورت آنها از ریش و سبیل به خوبی رشد نمی کند و یا اصطلاحا کم پشت است علت این امر ممکن است به خاطر عدم وجود فولیکول مو باشد. به عنوان مثال در بعضی از افراد مثل هیپوتریکوزیس ارثی و مادرزادی چنین مشکلی وجود دارد و به طور ژنتیکی در بعضی از مردان و پسران خانواده قسمتی از ریش های فرد در نمی آید. در این مقاله ضخیم شدن ریش و سبیل آموزشگاه آرایشگری مردانه هیر آکادمی دلایل ریزش و درمان رویش ریش و سبیل را بررسی می کنیم.

علل ریزش ریش و سبیل چیست

علل ریزش ریش و سبیل

در اغلب این موارد در قسمت های فاقد ریش فولیکول مو وجود ندارد و هیچ درمانی نمی تواند باعث رشد مو شود و تنها راه حل کاشت مو است. البته در موارد بسیار نادری که این تنک بودن غیر قرینه و محدود به منطقه ای کوچک باشد طبیعی به نظر می رسد ونیاز به درمان ندارد.
دومین علتی که باعث کم پشت شدن ریش و سبیل می شود کم بودن هورمون مردانه آندروژن در افراد است.همچنین در مواردی که فرد به مدت طولانی از هورمون های مردانه محروم باشد رشد موهای صورت کمتر می شود و نیاز به اصلاح کاهش می یابد. البته سایر علت های دیگری نیز وجود دارد که به آن علل اکتسابی گفته می شود در این زمینه افراد از ابتدا ریش و سبیل دارند اما به مرور زمان دچار ریزش و از دست دادن مو در صورت خود می شوند.
بیماریهای مختلفی و عوامل محیطی ممکن است باعث ریزش موی ناحیه ریش و سبیل شود. شامل آسیبهای فیزیکی مانند سوختگی ، سوانح، بیماریهای قارچی، ریزش موی سکه ای، کندن موها توسط خود شخص ( تریکوتیلومانیا ) و بیماریهای رماتیسمی. بیماریهایی که پس از بلوغ دچار کاهش سطح هورمونهای بدن شوند دچار ریزش موهای ریش و سبیل نمی شوند . تنها سرعت رشد موها کاهش خواهد یافت. البته قابل تآمل است که بدانید یکی از دلایل پر رنگ ریزش مو استرس و اضطراب است.
برای خارج شدن از دوره کاهش ریزش مو باید که رژیم غذایی و سبک زندگی خود را تغییر دهید از اضطراب دوری کنید و به جای آن ورزش و ریلکس کردن را تمرین کنید.

روش پر پشت شدن ریش و سبیل

پر پشت شدن ریش و سبیل

پر پشت شدن ریش و سبیل

قبل از درمان باید که علل ریزش کشف شود و پس از آن به درمان ریزش مو پرداخت. با استفاده از آزمایش و نمونه برداری از مو و پوست و گزارش سبک زندگی به پزشک خود متوجه خواهید شد که علل ریزش چیست.

داروهای درمانی

استفاده از داروهای مالیدنی برای پرپشت شدن ریش و سبیل مثل روغن هفت گیاه یا روغن تقویتی مو که اکثر عطاری ها مخصوصا عطاریهای قدیمی و سنتی دارند.
خوردن داروها یا تقویت کننده ها یا غذاهای گرم برای پرپشت شدن ریش و سبیل مثلا خوردن سبزی شنبلیله چون دارای هورمون است و برای پرپشت شدن ریش و سبیل بسیار مفید است یا مصرف قرص جینسنگ که داروخانه ها اکثرا دارند یا قرص اسید فولیک که خونساز هم هست یا خوردن غذاهایی مثل حلوایی که با روغن اصل کرمونشاهی درست شده یا خوردن تقویت کنندهایی مثل ارده و شیره کلا چیزهایی که طبع گرم داشته باشند و خونساز باشند و هورمون داشته باشند.

افزایش رشد ریش و سبیل

رشد ریش و سبیل

رشد ریش و سبیل

رشد ریش و سبیل آقایان موهای صورت یک پدیده ژنتیکی است که با هورمونهای جنسی ، باروری و سلامت جنسی فرد ارتباط دارد. در افرادی که رشد مو های صورت با تأخیر انجام می شود یا اصلآ رشد نمی کند ، نمی توان با دارو باعث رشد مو شد ، البته سن نیز تاثیر گذار است و معمولآ با افزایش سن این مو ها رشد خواهند کر

پرپشت کردن ریش و سبیل با روغن نارگیل و روغن رُزماری (اَکلیل کوهی)

ماساژ صورت با ترکیب روغن نارگیل و رزماری یکی از راه‌های افزایش رشد سریع ریش و سبیل است. روغن نارگیل و رزماری را با نسبت 10 به 1 با هم مخلوط کرده و با توپ پنبه روی صورت بمالید و ماساژ دهید. پس از 15 دقیقه با آب سرد بشویید. برای تأثیر بهتر، دو یا سه بار در هفته از این شیوه استفاده کنید.

پرپشت کردن ریش و سبیل با روغن اوکالیپتوس

تحقیقات این را نشان میدهد که استفاده از روغن اکالیپتوس برای مو، پوست و بطور کلی سلامت ما بسیار موثر است. به منظور ایمنی بیش تر، تنها نکته قابل توجه عدم استفاده مسقیم این روغن بر روی پوست صورت است.

ضخیم شدن ریش و سبیل با تیغ زدن

نکته‌ای که به اشتباه برای سالیان متوالی بصورت یک باور عمومی در آمده بود، پرپشت شدن ریش و سبیل و ضخیم شدن موها پس از تراشیدن است. کما این‌که اخیرا نیز در گزارشی علمی در نشریه پزشکی بریتانیا آمده است، باور به اینکه تراشیدن موی پا به سریع‌تر شدن رویش آن و رشد موهایی تیره تر و ضخیمتر منجر می‌شود، تنها توهم و خطای دید است. به گفته او نوک موهای تازه رشد کرده به دلیل تراشیده شدن، برشی خشن دارد که به ضخیم‌تر و تیره‌تر دیده شدن آن کمک می‌کند.

مقالات پوست مو و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دو =