صاف کردن ساقه مو

اگر که به دنبال صاف کردن موهای وز یا فر خود هستید یا چنانچه که هنرجو آموزشگاه آرایشگری  مردانه می باشید و به دنبال آموزش صاف کردن ساقه مو هستید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید. زیرا که همه چیز را راجع به صاف کردن ساقه مو را توضیح خواهیم داد.

صاف کردن ساقه مو

روش های مختلفی برای صاف کردن ساقه مو وجود دارد اما در کل هدف از کار صاف کردن مو تخریب پیوند های که در بافت پروتئینی مو وجود دارد ، سبب خواهد شد که مو فر و با گره شود، است.

کراتینه کردن مو

کراتینه مو

کراتین یکی از پروتئین های طبیعی است که این آمینو اسید طبیعی در بدن جانداران و نیز طبیعت یافت می شود. سپس با نفوذ در ساقه مو سبب احیا و رفع خشکی موها می گردد. درضمن سبب ترمیم ساختار کوتیکول مو نیز می شود. برای کراتین کردن مو ابتدا مو ها را باشامپو مخصوص قبل از کراتین مو بشوئید و آبکشی کنید. لازم است که موها کاملا خشک نباشد و رطوبتی حدود 20% داشته باشد. در مرحله بعدی موها را مانند زمانی که قبل از بی رنگ کردن مو به شما آموزش داده شد تقسیم بندی کنید.
کراتین را داخل کاسه رنگ بریزید. از یک فرچه نرم و نازک و با کیفیت برای افزودن کراتین به مو بهره ببرید. سپس موها را لایه به لایه به مواد کراتین آغشته کنید. باید مواد تقریبا از یک بند انگشت مانده به ریشه با موها آغشته شود. لایه های انتخابی مو باید بسیار نازک باشند. اصلا مواد کراتین را به ریشه و پوست سر نزنید. سپس 20 دقیقه زمان بدهید تا مو ها در مواد بمانند.
این مرحله باید بسیار دقیق باشید زیرا که بسیار مهم است و رابطه مستقیم با نتیجه نهایی صاف کردن ساقه مو با کراتین  شما خواهد داشت. در آموزش صاف کردن ساقه مو با مواد کراتینه مو , اتوکشی اصولی موها بسیار حائز اهمیت است. در نحوه کراتینه کردن, موها را همانطور لایه به لایه در دست بگیرید. سپس کاملا با یک اتوی سرامیکی خوب و با حرارت 200 الی 210 درجه موها را به دقت و با حوصله اتوکشی نمایید. هربار که اتوکشی را انجام می دهید، بخاری از موها بلند می شود لازم به نگرانی نیست این اتفاق طبیعی است. مرحله اتوکشی را تا جایی ادامه دهید که دیگر بخاری از موها  متصاعد نشود.
مرحله بعدی این است که مو کراتینه شده را تا 3 روز نباید به هیچ عنوان آب بخورد. این مرحله به اصطلاح آرایشگران قرنطینه مو نام گرفته است. باید توجه کنید در این مرحله موها نباید بشکند یعنی از تحت فشار قرار دادن مو ها توسط هرچیزی مانند بستن مو، یا استفاده از کلاه بپرهیزید. سپس پس از 3 روز می توانید موها را با شامپو پس از کراتین بشوئید.
نکته مهم برای نتیجه مطلوب صاف کردن ساقه مو داشتن تجربه و مهارت کافی آرایشگر انتخابی شما است. پس چنانچه که قصد صافی موهای خود  را توسط آرایشگر دارید قبل از انتخاب آرایشگر حتما تحقیق کنید و اگر که در حال آموزش در آموزشگاه آرایشگری مردانه هستید حتما فیلم های آموزشی در این زمینه را ببینید و تمرین کنید تا مهارت لازم را دریافت کنید.

ریباندینگ مو یا صافی ژاپنی

یکی از روش های محبوب و مشهور امروزه ریباندینگ مو است که چنانچه که به نحو احسن صاف کردن ساقه مو انجام شود، مو مانند موهای ژاپنی ها لخت خواهد شد. شهرت این عمل هم به خاطر همین موضوع می باشد. ریباندینگ مو در اکثر آموزشگاه آرایشگری مردان در تهران و شهرهای دیگر تدریس می شود. ریباندینگ مو یا صافی ژاپنی روشی برای صاف کردن موهای وز و مجعد با کمک مواد شیمیایی و حرارت است که باعث تغییر در ساختار مو می‌شود. با توجه به اندازه موها، ریباندینگ مو ممکن است ۳ تا ۸ ساعت طول بکشد.
بعد از ریباندینگ مو باید از موهای خود مراقبت کنید. ریباندینگ مو فرایندی است که در طی آن از مقدار زیادی حرارت و مواد شیمیایی قوی استفاده می‌شود. به همین دلیل، بعد از ریباندینگ، موها بسیار نسبت به آسیب‌دیدگی‌های مختلف، آسیب‌پذیر می‌شوند. به همین خاطر، موهای ریباندینگ شده به مراقبت‌های زیادی نیاز دارند. صاف کننده ریباندینگ که وظیفه شل کردن موها را بر عهده دارد، که بر روی مو گذاشته می شود. سپس مو به وسیله گیره های مخصوص صاف نگه داشته می شود. لازم به ذکر است که ماده صاف کننده باید به طور دقیق بر روی هر رشته از مو قرار گیرد. در نتیجه تبحر و دقت آرایشگر در این قسمت از اهمیت بالایی برخوردار است. این ماده با توجه به نوع و جنس مو به مدت 30 تا 40 دقیقه باقی خواهد ماند و به مدت 10  الی 40 دقیقه نیز، مو تحت بخار قرار خواهد گرفت.

ریباندینگ مو یا صافی

ریباندینگ مو

گلت کردن مو

برای گلت کردن ابتدا موها را  نسبت به حجمشان تقسیم بندی کنید. پشت گردن و گوش ها مرطوب کنندهبزنید تا در صورت برخورد با مواد پوست آسیب نبیند. در یک کاسه کرم صاف کننده مو رو می ریزیم و از پشت مو شروع به زدن مواد به دسته های نازک مو  کنید تا مواد به تمام قسمت های مو برسد. با فرچه رنگ مواد را از ریشه به انتهای مو بمالید اما مواد به هیچ عنوان نباید به ریشه مو برخورد کند. حدود نیم ساعت به مواد زمان بدهید.
برای نتیجه گیری بهتر برای موهای به شدت وز با اتو مو دسته های کوچک مو که به آن مواد گلت را مالیده و صاف کنید. بهتر است درجه حرارت اتو مو روی 150 درجه سانتیگراد باشد. بعد از صاف کردن موها را با شامپو بشوئید و روی سر سرم صاف کننده بزنید و اجازه دهید 5 دقیقه این مواد روی سر بماند سپس موها رو آبکشی کنید و خشک کنید.

مقالات آموزش آرایشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − یک =