انواع شانه های آرایشگری

برای داشتن مدل مویی جذاب نیاز به ابزار کار دارید. درست است که مهارت و تجربه یاری دهنده شما خواهد بود اما ابزار است که نقش اصلی را ایفا می کند. بحث ابزار شناسی موضوع جذاب در آموزشگاه آرایشگری مردانه می باشد. شانه ها نیز از مواردی هستند که به نظر مهم نباشد اما برای تبدیل شدن به آرایشگر حرفه ای لازم است که انواع شانه آرایشگری مردانه و طرز استفاده از آن را نیز بدانید.

انواع جنس شانه

قبل از خرید شانه باید بدانید که شانه ها از لحاظ جنس انواع مختلفی دارند. در ادامه به آنها می پردازیم.

شانه فلزی: شانه فلزی دوام بالایی دارد؛ این شانه‌ها اصطکاک ایجاد می‌کنند؛ بنابراین مرتب کردن و مدل دادن به موها سخت‌تر می‌شود؛ امکان آسیب شانه‌های فلزی به موها زیادتر است.

شانه پلاستیکی: شانه‌های پلاستیکی بسیار رواج دارند اما مناسب نیستند؛ ارزان قیمت‌اند؛ اما دوام کمی دارند  و به‌مرور به موها آسیب می زند؛ اما مدل‌های گران‌تر و با کیفیت‌تر نیز در بین آن‌ها موجود است.

شانه چوبی: بهترین نوع شانه، شانه چوبی است؛ این شانه‌ها برای ماساژ سر و آزاد کردن چربی‌های سر بسیار مفید هستند و به موهای شما ظاهر زیباتری می‌بخشند. این شانه‌ها دوام بالایی دارند و از جنس بامبو، صندل و … ساخته می‌شوند.

شانه‌ کربنی: این شانه علاوه بر استاتیک کمتر، مقاومت بالاتری نیز دارند.

شانه مدل دهی مو

شانه مدل دهی

شانه آرایشگری

علاوه بر جنس شانه ها از لحاظ کاربرد به انواع مختلفی طراحی می شوند. زیرا که یک مدل شانه قادر نخواهد بود تا پاسخ گوی تمام نیاز آرایشگر باشد. در این مقاله تلاش نمو ده ایم تا تمام انواع شانه آرایشگری مردانه را بررسی کنیم.

شانه‌های دندانه بزرگ

این شانه‌های مردانه دندانه‌های بزرگ و با فاصله‌ای دارند و برای موهای ضخیم مناسب‌ترند. در واقع دندانه‌ها با فاصله در کنار هم قرار گرفته تا موهای ضخیم به راحتی از آن‌ها عبور کنند.

شانه‌های دندانه ریز

این شانه برای موهای نازک و محکم مناسب است و برای مرتب کردن موها استفاده می‌شود. اگر موهای صافی دارید شانه‌هایی با دندانه ریز برای شما مناسب‌ترند. بااین‌حال این نوع شانه برای موهای ضخیم و درشت نیز مناسب نیست و به آن آسیب وارد می‌کند. بهترین روش استفاده، کمک گرفتن از یک شانه دندانه بزرگ در ابتدای کار است تا ژولیدگی و گره‌های موها را باز کند و  سپس با استفاده از یک شانه دندانه ریز موهایتان را مرتب کنید.

شانه کوتاهی

اکثر آقایان شانه‌های آرایشگران را دیده‌اند و با کاربرد آن آشنا هستند؛ این شانه‌ها می‌توانند بدون تماس با سر، موها را مرتب کنند و در بیشتر موارد دارای دو نوع دندانه ریز و درشت است.

شانه جیبی

این شانه‌ها شبیه به چاقوهای تاشو هستند؛ اندازه آن‌ها کوچک است؛ هم دندانه‌ها ارتفاع کمی دارند و هم طول شانه کوتاه است و برای استفاده‌های چند منظوره به کار برده می‌شود و به راحتی در جیب آقایان جای می‌گیرند. اکثر این شانه‌ها دارای یک سری شانه دندانه درشت و یک سر شانه دندانه ریز هستند و برای هر نوع مویی مناسب می‌باشند.

شانه چند منظوره

این شانه بسیار شبیه به شانه‌های جیبی است؛ اما اندازه آن‌ها بزرگ‌تر و بلندتر است؛ این شانه بسیار مقاوم بوده و برای موهای مختلفی استفاده می‌شوند. اما به دلیل اندازه بهتر است در خانه از آن‌ها استفاده کرده و آن‌ها را جابه‌جا نکنید.

شانه کوتاهی مو

شانه کوتاهی

 شانه پین‌دار

شانه‌های پین دار شبیه به شانه‌های دم باریک هستند؛ اما دسته آن بسیار نازک است و تنها برای جداکردن موها استفاده می‌شود. علاوه بر این در صورتی که اهل رنگ کردن موهایتان هستید؛ می‌توانید از این شانه کمک بگیرید

شانه ریش

علاوه بر شانه‌هایی که مردان از آن‌ها برای موهای خود استفاده می‌کنند؛ برخی شانه‌ها به صورت اختصاصی برای ریش‌ها در نظر گرفته شده است. شانه ریش به گونه‌ای طراحی می‌شوند که برای مرتب کردن ریش و سبیل مناسب باشند و شما بتوانید با استفاده از آن‌ها، زاویه بالای خط ریش و خط گلو را تنظیم نمایید. علاوه براین برای مرتب کردن موهای کنار گوش نیز استفاده می‌شوند. دندانه‌های آن ریزتر است و بسیار کوچک طراحی می‌شوند.

شانه دم باریک

این شانه‌ها دارای یک دسته بلند و باریک هستند و بیشتر برای مردانی استفاده می‌شود که موهای بلندی دارند. شما می‌توانید از دنباله باریک آن برای جداکردن مو و فرق گرفتن استفاده کرده و موهایتان را مرتب کنید.

شانه های گرد

شانه های گرد مردانه اغلب دارای  قطر کمی هستند؛ بااین‌حال اگر موهای بلندی دارید بهتر است سراغ شانه های گرد با قطر بیشتری بروید. این شانه ها برای مردانی مناسب است که دوست دارند موهایشان را حجیم‌تر نشان دهند. با استفاده از این شانه ها عمل سشوار، براشینگ و حالت دهی به مو صورت می گیرد.

شانه پوش

شانه های پوش مخصوص پوش و حج دادن به مو می باشد. این شانه ها دارای دندانه های ریز و فراوان هستند.

 

مقالات آموزش آرایشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 17 =