مرایا وکس خانگی چیست؟

طی تحقیقات مشخص شده توسط تیم های متخصص بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد استفاده از وکس یا موم می باشد. این روش از گذشته های دور مورد استفاده قرار می گرفته است تا به امروز با پیشرفت هایی همراه شده است. یکی از مزیت های بارز استفاده از وکس این است که می توان آن را به راحتی ساخت و در خانه استفاده نمود کافی است تا این مطلب را بخوانید تا با مزایا و ساخت وکس خانگی آشنا شوید.

مزایا وکس

یکی از روش های پرطرفدار اصلاح صورت مردانه استفاده از وکس می باشد که در آموزشگاه آرایشگری مردانه هیر آکادمی به بهترین و راحت ترین شیوه اموزش داده می شود. اما علت شهرت و محبوبیت وکس یا موم چیست؟

  • وکس کردن فرایندی است که وقتی به درستی انجام شود، می تواند هفته ها پوست شما را نرم و عاری از مو کند.
  • وکس کردن می تواند روزنه های پوست را برای ورود انواع عفونت ها و باکتری های پوستی باز کند
  • در سایر روش های اصلاح ، مشاهده خواهید کرد که موها از ریشه کنده نمی شوند و مجددا وقتی موها رشد می کنند، تیز و زبر شده اند. در حالی که وکس کردن موها را از ریشه در می آورد و بعد از چندین هفته، مشاهده خواهید کرد که رویش مجدد مو بسیار نرم است.
  • با وکس کردن شما از مرتب بودن و نداشتن مو یا پرز در پوست خود مطمئن هستید و می دانید که هفته ها طول می کشد تا مو دوباره رشد کند.
  • در صورتی که اطراف ابروهای شما هم وکس شود، مشاهده می کنید که شکل ابروهای شما چقدر زیباتر می شود و با روشن شدن پوست اطراف ابرو، خط ابروی شما مشخص تر می شود.
  • جوش های سر سیاه را تمیز میکند.
  • تیغ زدن باعث میشود موهایی که رشد میکند زبر باشد ولی چون وکس موها را کاملا از ریشه در میاورد، بنابراین موهایی که مجددا رشد می کند نرم است.
  • تاثیر وکس تا حدود ۲ الی ۳ هفته و یا بیشتر میماند یعنی موها تا مدتی رشد نمیکنند و پوستتان همچنان صاف میماند.
  • وکس کردن باعث می شود سلولهای مرده روی پوست کنده شود و پوست شفاف و سفید شود.
  • وکس کردن به فولیکول مو آسیب می زند و همین باعث می شود رشد موها در طول زمان کاهش یابد.
ساخت وکس خانگی شکر و عسل

ساخت وکس خانگی

ساخت وکس خانگی

برای ساخت وکس خانگی دو روش به شما پیشنهاد می کنیم.

شکر و آب لیمو

شکر را داخل قابلمه ی روی گاز بریزید. آب و آب لیمو را به آن اضافه کنید. با قاشق چوبی هم بزنید و حرارت را بالا ببرید. همگامی که به جوش آمد و شروع کرد به حباب کردن، شعله را تا متوسط کم کنید. لازم است سرعت حباب کردن آن کم شود، اگر دیدید همچنان با سرعت دارد کف می کند، دما را باز هم کمتر کنید و همچنان آن را هم بزنید. هرگاه رنگ موم به طلایی رسید آن را خاموش کنید و یک قاشق پر از موم را داخل فریزر ببرید تا موم را امتحان کنید. (وقتی خنک شد، باید غلیظ تر از عسل باشد) (موم باید طوری باشد که بتوانید روی پوست بزنید و از روی پوست بکنید) اگر هنوز رقیق است یا حالت چسبندگی دارد، دوباره آن را در ظرف بریزید و چند دقیقه بیشتر روی حرارت ملایم بگذارید و باز امتحان کنید. در ضمن نباید بگذارید بسوزد، زیرا وقتی سرد بشود سفت می شود. وقتی به غلظت دلخواه تان دست یافتید، آن را داخل کاسه ای بریزید و بگذارید حدود نیم ساعت خنک شود.

شیر و ژلاتین

برای تهیه وکس صورت و بدن با استفاده از شیر شما نیاز به ۲قاشق غذاخوری شیر، ۱قاشق غذاخوری آب خیار، ۲قاشق غذاخوری پودر ژلاتین و نصف قاشق چای خوری جوش شیرین دارید. سپس مواد فوق الذکر را داخل یک ظرف مناسب ریخته و خوب بزنید، آنقدر ادامه دهید تا مواد کاملا ترکیب شده و مخلوط یکدست شود. در ادامه مخلوط را به مدت ۱۲ ثانیه داخل مایکروویو گرم کنید.

روش استفاده از وکس خانگی

روش استفاده از وکس خانگی

روش استفاده از وکس خانگی

با استفاده از کارد، قاشق، دست تان، یا چوب بستنی بزرگ؛ مقداری از موم را بردارید و به شکل دایره در آورید. (بخصوص برای پاها، دایره ای اندازه ی توپ پینگ پنگ مناسب است اما برای جاهای کمتر، دایره ی کوچکتری بسازید) با کمک کف دست و انگشتان توپ مومی را ری جایی که می خواهید پاکسازی کنید فشار دهید و بغلتانید، و یا با کمک یک چوب بستنی بزرگ موم را روی پوست با ضخامت کمی بکشید. در این روش با دست یا به کمک پارچه، در جهت مخالف رویش مو و با سرعت موم را بردارید. یک نفس عمیق بکشید، و با سرعت موم را بردارید! اگر از پارچه استفاده نمی کنید، با کمک نوک انگشتان لبه ی موم را بلند کنید و فوری آن را بکشید. اگر از پارچه استفاده نکنید می توانید موم را دو یا سه باره هم استفاده کنید.

 

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + شش =