نحوه رنگ کردن موی مردانه در خانه

انتخاب ماهرانه و ظریف رنگ مو

متاسفانه، در اکثر جوامع رنگ کردن موی مردان جا نیفتاده است. پس بهتر است رنگ موی مردانه خود را با دقت و ظرافت خاصی انتخاب کنید. یا نهایتا یک تا دو درجه تیره یا روشن تر از رنگ موی خود انتخاب کنید.

انتخاب یک تا دو درجه اختلاف رنگ موی مردانه با رنگ موی اصلی، جلب توجه نکرده و بسیار طبیعی دیده می شود و نتیجه نهایی برای تغییر رنگ موی مردانه در خانه بسیار مناسب می شود.

اگر رنگ های قرمز یا مایل به قرمز در موهای شما وجود دارد، یک رنگ از رنگ های گرم پیدا کنید. اگر هیچ سایه ای مایل به قرمز وجود ندارد، رنگتان را از رنگ های سرد انتخاب کنید. قابل ذکر است که، تناژ خاکستر برای اکثر مردان به خوبی کار می کند.می توانید جهت فراگیری نحوه رنگ کردن موی مردانه در خانه، به بهترین آموزشگاه آرایشگری مردانه در تهران مراجعه بفرمایید.

تصویر تهیه رنگ مو با کاسه رنگ

مراحل رنگ کردن موی مردانه

مراحل رنگ کردن موی مردانه در خانه

 • انتخاب رنگ موی با کیفیت

از آنجایی که جنس موی آقایان نسبت به خانم ها متفاوت میباشد در نتیجه رنگ پذیری بهتری داشته پس بهتر است رنگ مویی با کیفیت که مناسب رنگ موی آقایان است را انتخاب کنید. رنگ موی مناسی موی آقایان خیلی نتیجه بهتری را در پایان کار به شما می دهد.  در انتخاب رنگ مو قبل از همه توجه کنید که  محصولاتی را بخرید که دارای استاندارد وزارت بهداشت هستند. رنگ‌هایی که کیلویی و بدون بسته‌ بندی در مغازه‌ها به فروش می‌رسند قابل اعتماد نیستند، بنابراین توصیه می‌شود از مصرف آنها خودداری کنید.

برای رنگ کردن موهایتان به یک برس رنگ احتیاج دارین که می توانید از فروشگاه ها و یا سالن های آرایش و یا داروخانه ها تهیه نمایید.

 • پخش کردن رنگ مو در کاسه رنگ

رنگ مو را در یک ظرف ریخته و با یرس آن را به اصطلاح ورز دهید تا رنگ مو در کاسه رنگ پخش شود.

 • ترکیب کردن رنگ مو با یک فعال کننده اکسیدان

رنگ کردن موی مردان در مقابل پذیرش رنگ بسیار مقاوم است. نسبت به شناختی که از رنگ موی انتخابی و مقاومت موی خودتان دارید، ترکیب را تهیه کنید. این نکته در همه افراد یکی نیست. به عنوان مثال، اگر محصول شما خواستار نسبت 1:1  از رنگ و توسعه دهنده (20gm رنگ و اکسیدان 20mL) است ، این افزایش را به نسبت 3: 2 (رنگ 20gm و اکسیدان 10mL) در نظر بگیرید. انتخاب اکسیدان 6 درصد مناسبتر است، زیرا رنگ ملایمی به شما می دهد.

 • آغشته کردن مو به رنگ مو با یک برس رنگ

به جای آغشته کردن رنگ مو به مو مثل شامپو، در عوض می توانید با استفاده از یک برس رنگ، رنگ را روی موها بمالید. برای پوشش رنگ لطیف، موهای خود را به آرامی شانه کنید. شانه کردن مو باعث می شود که رنگ مو به خورد موها رفته و رنگ پذیری مو بهتر انجام شود و نتیجه خوبی را ببینید. با توجه به برچسب راهنمایی روی رنگ و هدف خود، زمانی که رنگ مو باید روی موهایتان باشد را تظیم کنید.

تصویری از موی روشن مردانه

موی روشن در مردان

سوالات رنگ کردن موی مردانه در  خانه

 • آیا برای مرد خوب است موهای خود را رنگ کند؟

مردان نیز می توانند برای مرتب شدن ظاهر خود، رنگی طبیعی را انتخاب کنند و موهایشان را رنگ کنند.

 • آیا رنگ موی مردان با زنان فرق می کند؟

مردان به دلیل رنگ پذیری خوب موهایشان و تفاوت در جنس مویشان با خانم ها، رنگ های مخصوص مردانه استفاده می کنند.

 • برای لک نشدن پوست اطراف مو حین رنگ شدن مو چه باید کرد؟

می توان از وازلین استفاده کرد و قسمت هایی که ممکن است آغشته به رنگ شود را چرب کرد.

نکاتی درباره رنگ کردن موی مردانه در خانه

 1. اگر رنگ موهایتان روشن است باید از پشت سر شروع به رنگ کردن کنید و اگر موهایتان دارای سفیدی است و یا جو گندمی است و رنگ انتخابیتان تیره است، بهتر است از جلوی سر که موهای سفید بیشتر است، شروع کنید.
 2. پس از رنگ کردن موهایتان برای دوام بهتر رنگ روی موهایتان، تا 48 ساعت، بهتر است که شامپو نشود.
 3. اگر برای اولین بار است که موهایتان را رنگ می کنید، دقت شود که خیلی دقیق هر تار مویتان آغشته به رنگ شود.
 4. برای آنکه شقیقه ها، پشت گردنتان و قسمت‌هایی از صورت خود را که نزدیک محل رویش مو است لک نشود، با کرم چرب بپوشانید (مثل وازلین).
 5. اگر هنگام رنگ کردن موهایتان، ناخن شما به رنگ آغشته شد و ظاهر بدی گرفت، ؤبا یک محلول دکلره ضعیف آن را پاک کنید. اگر پوست اطراف رویش موهای سرتان رنگی شده است با محلولی که در اگثر فروشگاه ها به فروش می رسد، قابل حل است. از خاکستر سیگار یا وازلین هم می‌توان استفاده کرد البته پیشنهاد می‌شود قبل از رنگ کردن، پوست خود را با وازلین یا کرم چرب کنید.
 6. اگر پوست شما سفید و روشن است از رنگ موی مشکی استفاده نکنید. قهوه ای گزینه مناسب تری است.
 7. رنگ موی واقعی بعد از چند بار شستن موی سر به دست می آید.
 8. رنگ هایی در بازار موجود است که موهای خاکستری و سفید مردان را در چند دقیقه رنگ می کند.
 9. برای تن رنگ پوست گرم، رنگ های مناسب مردانه، قهوه ای و مشکی است.

رنگ کردن ریشه مو

برای رنگ کردن ریشه مو و یکدست کردن موهایتان، در هر صورت رنگ کردن از پشت سر صورت می گیرد. زمان گذاشتن رنگ در همه موها یکی نیست. معمولا در موهای نازک نیم ساعت و موهای ضخیم تر 40 دقیقه کافی است.

مردان به علت آنکه ترجیح می دهند موهایشان طبیعی به نظر برسد و هم اینکه، سفیدی موهایشان را بپوشانند و ظاهری مرتب بگیرند، موی مشکی و تیره ای را انتخاب می کنند. نکاتی بسیار مهم درباره انتخاب رنگ موی تیره و مشکی می باشد که برای راهنماییی شما عزیزان ذکر می کنیم.

رنگ کردن موی مردانه با برس رنگ

رنگ موی مردانه در خانه

رنگ موی مشکی

سری رنگهای طبیعی از پایه ۲ به بالا پس از شستشو به قرمزی و حنایی می زند. در ضمن رنگ مو مشکی پرکلاغی یا ۱.۱ نیز توناژ سرمه ای و آبی دارد. بنابراین اگر در آفتاب بایستید, توناژ آبی بنفش رنگ بسیار به چشم می خورد. اگر این توناژ را دوست دارید, رنگ بسیار با دوامی است. در غیر این صورت با رنگ مو پرکلاغی دچار توناژ آبی ناخواسته می شوید که شاید برایتان زیاد جالب نباشد.

 • رنگ موی مشکی مردانه که به قرمزی نزند
 • رنگ موی دودی یا C3
 • اکسیدان6%
 • زمان: 20 دقیقه

اکسیدان مناسب

باید هنگام خرید اکسیدان رنگ مو توجه کنید. درصد آن تاثیر زیادی در نتیجه نهایی دارد. لذا اکسیدان نقش مهمی در رنگ پذیری و حتی ترکیبات ایجاد شده در رنگها دارد. اکسیدان یک فعال کننده رنگ است که فعل و انفعالات شیمیایی بین رنگ مو و مو را تسریع می کند. توجه به درصد اکسیدان بسیار مسئله مهمی است که باید به آن توجه کرد.

آموزش آرایشگری مردانهمقالات آموزش آرایشگریمقالات پوست مو و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − دو =