رنگ موی مردانه گیاهی

رنگ کردن موی مردان

بعضی از آقایان علاقه ای به روند طبیعی رنگ موهایشان ندارند و موهایی جو گندمی یا سفید خود را نمی پسندند. برخی دیگر مایل به رنگ کردن موهایشان دارند، یک درجه روشن تر و یا تیره تر و تغییر در ظاهر را دوست دارند. این نکته اهمیت دارد که رنک کردن موی مردان با خانم ها متفاوت است. پیش از آن باید اطلاعاتی راجع به جنس موها، انواع رنگ مو به خصوص رنگ موی مردانه گیاهی داشته باشید.

برای رنگ کردن موهای مردانه می توان بدون رنگ کردن همه موها، تنها موهای سفید را رنگ و تیره کرد. از آنجایی که رنگ کردن موی مردان در مقابل خانم ها خیلی معمول نیست، رنگ موی آقایان به گونه ای طراحی شده که رنگ موها را طبیعی نشان داده و نزدیک به موهای افراد باشد و بهتر است رنگ موی انتخابی تان نهایتا یک یا دو درجه تیره یا روشن تر از موهای اصلی باشد. انتخاب رنگ مو بر اساس رنگ پوست نیز اهمیت دارد.

به طور مثال اگر رنگ پوستتان گرم است، رنگ های گرم را انتخاب کنید و اگر پوست سردی دارید، انتخاب رنگهای سرد برایتان مناسب تر است.

انتخاب رنگ موی مردانه گیاهی بستگی به تناژ مو دارد

رنگ موی گیاهی مردانه

انتخاب رنگ مو مردانه

یک مورد بسیار با ارزش در انتخاب رنگ مو این است که، رنگ انتخابی تان بهتر است هم تناژ با رنگدانه های موی خودتان باشد. مثلا اگر موهایتان رنگدانه های قرمز دارد رنگهای گرم برای شما مناسب تر است. یک راهکار ساده برای تشخیص رنگ پوست، مشاهده رگه های روی پوست می باشد. اگر این رگ ها به رنگ آبی باشند، پوست شما سرد و اگر رگ ها به رنگ سبز باشند، پوست شما گرم می باشد.

به این نکته دقت کنید که عدم ترکیب درست رنگ مو می تواند موجب تفاوت رنگ در نقاط مختلف سر شود. در عین حال استفاده از شانه و برس مو نیز برای نتیجه بهتر بسیار کارامد است.

رنگ های شیمیایی

درست است که رنگهای شیمیایی رنگی خوب و عالی را میتواند به شما بدهد ولی در مقابل به دلیل داشتن مواد شیمیایی مضر برای سلامتی مضر است و آسیب های جدی به همراه دارد. اگر به طور مکرر از رنگ های شیمیایی استفاده میکنید متوجه مضرات و آسیب های ناشی از آن شده اید. زیرا نشانه های حاصل از عوارض آن به سرعت خودش را نشان نمی دهد و نیازمند زمان است.

مضرات رنگ های شیمیایی

 • حساسیت

دلیل اصلی  بیشتر واکنشهای آلرژی زا ماده ای به نام پارا-فنیلین دیآمین یا همان PPD است. رایج ترین نشانه های آلرژی، خارش و سوزش پوست سر، قرمز شدن و تورم پوست، ایجاد شوره و تورم در اطراف چشم مژه ها، بینی و صورت است.

 • شکنندگی موها

مواد شیمیایی که در رنگها وجود دارد باعث ا ز بین رفتن رطوبت مو میشود و همین امر موها را شکننده خواهد کرد.

 • سرطان

هنوز درباره اینکه آیا رنگ های شیمیایی سرطان زا هستند یقین پیدا نشده است و پژوهشگران در حال بررسی و آزمایش هستند و اینکه مقادیر اندک PPD موجود در این رنگها میتواند باعث چنین آسیبهایی شود هنوز مشخص نیست. رزورسینول نیز ماده شیمیایی دیگری است که در رنگهای مو پیدا میشود یک ماده شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز است که خطر ابتلا به سرطان سینه را با مختل کردن تعادل طبیعی هورمونها افزایش می دهد.

 • ایجاد واکنش های پوستی

ایجاد ورم قرمزی و پوسته پوسته شدن از نشانه های واکنش های پوستی است. قبل از استفاده میتوان رنگ مو را تست کرد و بعد از آن به موها زد.

 • ضایعه پوستی

نوعی ضایعه پوستی به نام راش است که برای کسانی که حساسیت دارند در محل برخورد رنگ مو با پوست پیش می آید.

رنگ موی گیاهی طبیعی و بی ضرر است

رنگ موی مردانه سفید

فواید رنگ های گیاهی

 • وارد نکردن آسیب به مو

رنگ های شیمیایی باعث شکسته شدن و آسیب موها میشوند ولی رنگ های گیاهی باعث حفظ سلامت مو میشوند.

 • مو را نرم و شاداب میکنند

به دلیل وجود مواد تشکیل دهنده طبیعی در رنگ‌های گیاهی، می‌توان انتظار موهای نرم تری را داشته. موادی که در این نوع رنگ‌ها وجود دارد باعث نرمی و شادابی مو می‌شود.

 • حفظ بافت مو

رنگ های طبیعی بافت مو را تغییر نمی دهند و به حفظ آن می پردازند. در مقابل رنگ های شیمیایی و غیر طبیعی بافت مو را تغییر می دهند و مو شکننده میشود.

رنگ های گیاهی

اگر در حال برنامه ریزی برای رنگ کردن موهای خود هستید، زمان آن رسیده است که انواع رنگ موی مردانه گیاهی را در نظر بیاورید و تغییری در انتخاب نوع رنگتان بدهید.

با توجه به عوارض و مضرات رنگ های شیمیایی و غیر گیاهی، توجه بسیاری به استفاده از محصولات گیاهی جلب شده است. استفاده از رنگ های گیاهی هیچگونه آسیبی به موها وارد نساخته و در مقابل می تواند باعث نرمی و درخشش موها شود. بعضی افراد نسبت به رنگ های غیر طبیعی و شیمیایی آلرژی دارند و انتخاب رنگ های گیاهی و طبیعی می تواند انتخاب خیلی خوبی باشد.

آیا حنا از رنگ های طبیعی است؟

فواید رنگ مو گیاهی مردانه

پایه رنگ های گیاهی

معمولا رنگ های گیاهی بر پایه حنا و گیاه هستند. رنگ های گیاهی و طبیعی دوام کمتری نسبت به رنگ های شیمیایی دارند و به همین علت آن را با هیدروژن پروکساید ترکیب میکنند تا دوام بیشتری داشته باشد.

رنگ موی مردانه گیاهی

 • رنگ موی طبیعی قهوه ای تیره

برای بدست آوردن موی قهوه ای تیره به یک قاشق چای خوری چای که در 200 میلی لیتر آب جوشیده شده و و از صافی رد شده را با یک فنجان پودر حنا مخلوط کنیم. سپس با یک قاشق چای خوری پودر انگور خشک شده و دو قاشق چای خوری روغن نارگیل مخلوط کرده و یک شبانه روز در ظرف آهنی می گذاریم.

با اضافه کردن مقداری گل میخک در صبح  مواد را به موی خود مالیده و دو ساعت میگذاریم تا بماند سپس آب کشی شود.

 • رنگ کردن موهای سفید

برای رنگ کردن موهای سفید چهار قاشق غذاخوری تنباکو را نیم ساعت با دو لیوان آب بجوشانید و پس از سرد شدن به موها بمالید.

 • مشکی کردن مو با حنا

چهار قاشق غذاخوری حنا را با آب جوش مخلوط کنید و دو ساعت روی موی سر بگذارید. چهار قاشق غذاخوری رنگ حنا را هم خیس کنید تا بعد از شستن حنا روی سرتان بگذارید، بعد از دو ساعت حنا را بشویید و موها را خشک کنید سپس رنگ حنا را روی آنها بمالید و دو ساعت بعد دوباره موها را آبکشی کنید.

سخن آخر

جهت یادگیری نحوه رنگ کردن موی مردانه با  انواع رنگ های گیاهی و شیمیایی، به آموزشگاه آرایشگری مردانه در تهران مراجعه بفرمایید. در این آموزگاه بهترین دوره ها با بهترین هزینه ها برگزار می شوند.

مقالات آموزش آرایشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 8 =