درمان شوره سر

آیا شما هم از سفیدک های روی شانه خود کلافه شده اید و به دنبال راهی برای درمان خارش پوست سر خود هستید؟ پیشنهاد می کنیم مطالعه این مقاله درمان شوره سر را از دست ندهید با ما همراه باشید تا اطلاعات زیادی راجع به شوره سر، نشانه شوره سر، علت شوره سر، جلوگیری از شوره سرو درمان شوره سر آگاه شوید.

شوره سر

در ابتدا توضیح خواهیم داد که شوره سر چیست؟ زمانی که پوست سر خشک شود و آب کافی نداشته پوسته پوسته می شود و با شانه زدن یا تکان دادن سر پوسته ها از سر می ریزند. گاهی علت شوره سر ناشی از بیماری های پوستی مانند اگزما، حساسیت پوستی، عفونت های قارچی یا پسوریازیس که سبب خشکی پوست می شود در نهایت می تواند منجر به شوره سر نیز شود.
لازم است بدانید که اگر شوره سر درمان نشود منجر به ریزش و از دست دادن مو می شود. شوره سر یک اختلال بسیار رایج است که در تمام افرد ممکن است که به وجود بی آید در واقع شوره سر سلول مرده پوست سر است که از سر جدا شده و دائما می ریزد.

نشانه شوره سر

شوره سر یک اختلال پوستی است که نشانه آن پوسته پوسته شدن، خارش، التهاب قرمزی و در نهایت ریزش مو می باشد. از نشانه شوره سر سفیدک های لای موها و روی شانه ها می باشد. شوره سر می تواند خفیف یا شدید باشد. طی تحقیقات انجام شده مشخص شد که شور سر در آقایان بیشتر از خانم ها می باشد. افراد مبتلا اغلب روی شانه کتشان پوسته های مرده وجود دارد.

نشانه شوره سر مردان

نشانه شوره سر

علت شوره سر

علت شوره سر در افراد مختلف متفاوت است. در ادامه علت شوره سر را به تفضیل توضیح خواهیم داد.

بیماری پوست

در بعضی مواقع بیماری های پوستی مانند قارچ، عفونت، پسوریازیس و حساسیت ها موجب پیدایش شوره سر می شود.

عدم رعایت نظافت مو

علت شوره سر می تواند عدم رعایت نظافت مو باشد. گاهی خوب نشستن کف سر مو پس از شامپو زدن یا ماندن مواد صابونی پس از آب کشی مو، دیر شستن مو ها می تواند علت شوره سر مو باشد.

مواد آرایشی، بهداشتی مو

انتخاب غلط مواد آرایشی،بهداشتی مو بی کیفیت، نامناسب و غلط می تواند سبب علت شوره سر شود. چنانچه که به شوره سر مبتلا شده اید از شامپو های مخصوص شوره سر استفاده کنید. استفاده از مواد آرایشی بیش از حد مو نظیر وسایل حرارتی رنگ کردن، فر کردن،.. علت شوره سر می شود.

پوست خشک

شوره سر ممکن است به علت خشکی پوست سر اتفاق بی افتد. افرادی که پوست خشک دارند در تمام بدن خود نه فقط سر پوسته پوسته شدن، التهاب، قرمزی و خارش را مشاهده خواهند کرد.

مالاسه زیا

مالاسه زیا قارچی است که روی سر افراد بزرگسال زندگی می کند، در بعضی از افراد ممکن است که سبب شود پوست سر بیش از اندازه سلول تولید کند. پس در نتیجه سلول های اضافی پوست مرده و می ریزد که در نهایت شوره سر نامیده می شود.

پوست چرب

با تحقیقات محققان مشخص شد که اصلی ترین علت شوره سر پوست چرب است. پوست چرب محیط را برای شوره آماده  می کند برای همین افرادی که پوست چرب دارند باید بیشتر موهای خود را شسته و از شامپو پوست چرب استفاده کنند. در واقع چربی پوست منبع تغذیه قارچ پوست سر است با استفاده از شامپوهای مخصوص قارچ سر به کاهش رشد قارچ و از بین رفتن آن کمک کنید.

علت شوره سر مردان

علت شوره سر

درمان شوره سر

برای درمان شوره سر پیشنهاد های زیادی از جمله شیمیایی و گیاهی وجود دارد اما ابتدا باید از علل شوره سر دوری کنید و سپس از درمان شوره سر استفاده کنید. درمان شوره سر به صورت آزمون و خطا می باشد یعنی به این صورت که ابتدا موی سر خود را هر روز با شامپو معمولی بشورید چنانچه که درمان نشد از شامپوهای ضد شوره سر استفاده کنید.
انتخاب شامپو مناسب شوره سر باید که زیر نظر متخصص صورت گیرد تا به نتیجه برسد زیرا که شامپو های سر انواع و ترکیبات مختلفی دارد. ممکن است که شما با استفاده از شامپو های ضد شوره دچار حساسیت خارش یا قرمزی پوست سر شوید باید که فورا مصرف را قطع کرده و با پزشک خود مشورت کنید.

درمان شوره سر مردان

درمان شوره سر

سرکه سیب

برای شروع درمان معجزه آسا شوره سر آماده هستید؟ ابتدا سرکه سیب را با آب گرم مخلوط کنید بعد از آن این محلول را روی موهای خشک خود بریزید و ماساژ دهید البته توجه داشته باشید که تمام پوست سر شما از این محلول پوشیده می شود. چند دقیقه صبر کنید سپس موهای خود را آب کشی کنید. این عمل را هفته ای دو بار تکرار کنید تا به نتیجه برسید.

استرس را کنترل کنید

برای نجات یافتن از شر شوره های سر باید که استرس خود را کنترل کرده و کاهش دهید. استرس بر سلامت کل بدن تاثیر منفی می گذارد و می تواند علت بروز شوره سر شود. می توانید با استفاده از ورزش هایی چون یوگا یا مدیتیشن و عوض کردن سبک زندگی خود استرس خود را کاهش داده و کنترل کنید.

رژیم غذایی

کمبود ویتامین ها می تواند موجب افزایش احتمال به شوره سر شود. پس در رژیم غذایی خود انواع ویتامین ها از جمله ویتامین دی و کلسیم را بگنجانید.

مقالات پوست مو و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهار =