خطر کرونا در آیشگاه

یکی از مکان های بسیار پرخطر این روزها آرایشگاه ها می باشد. به همین خاطر است که اکثر آموزشگاه آرایشگری مردانه در تهران تعطیل می باشد. چنانچه آرایشگاه ها دایر باشند باد که نکات بهداشتی را شدیدا رعایت کنند. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: توصیه‌ها همچنان به قوت خود باقی است و ما در روند صعودی هستیم و امیدواریم تعداد موارد شناسایی کاهش پیدا کند و ۸۰ درصد کنترل بیماری در کشور بر عهده افراد و جامعه است و افراد با رعایت بهداشت و خود مراقبتی و دیگر مراقبتی به کنترل بیماری کمک خواهند کرد.

رعایت نکات بهداشتی در آرایشگاه

نکات بهداشتی در آرایشگاه

• مشتریانی را پذیرش کنید که از وضعیت بهداشتی آن‌ها مطمئن هستید.
• به محض ورود مشتری، اقدامات ضدعفونی را انجام دهید.
• از شلوغ شدن سالن آرایشگاه جدا جلوگیری کنید.
• تهویه مناسب در سالن آرایشگاه قرار دهید.
• ابزار و وسایل آرایشگاه را مرتبا گندزدایی کنید.
• از تجهیزات یک بار مصرف استفاده کنید.
• مواد ضدعفونی کننده در دسترس داشته باشید.
• بعد از خروج مشتری صندلی‌ها و وسایل را ضدعفونی کنید.
• افرادی که به آرایشگاه می‌روند برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تا زمان ریشه کن شدن آن نباید اقداماتی مانند کاشت ناخن و تتو انجام دهند و از رفتن به سالن‌های آرایشی بپرهیزند.
• دست های خود را بسیار بشوئید و به مشتریان تاکید کنید دست های خود را پس از ورود به صورت صحیح بشویند.

شست و شوی دست صحیح

شست و شوی دست

روش درست شسشتشوی دست‌ها چگونه است؟

دست‌ها را باید دستکم 20 تا 30 ثانیه بشویید. این امر درباره ضدعفونی کننده‌ها هم صادق است: از مایعی که دستکم 60 درصد الکل دارد استفاده کنید و به مدت 30 ثانیه آن را به دست‌تان بمالید تا مطمئن شوید که همه جا را پوشش داده‌اید. مالیدن سریع دست‌ها به هم و آبکشی بعدی، تمام آثار ویروس را از روی دست‌ها پاک نخواهد کرد. در زیر فرآیند گام به گام برای شستشوی مؤثر دست‌ها توضیح داده شده است.
گام اول: دست‌ها را با آب روان خیس کنید
گام دوم: به میزان کافی صابون استفاده کنید تا کف صابون دست‌های خیس را بپوشاند
گام سوم: تمام سطح دست – شامل پشت، بین انگشتان و زیر ناخن‌ها – را حداقل به مدت 20 ثانیه با صابون بمالید
گام چهارم: دست‌ها را با آب روان به صورت کامل آبکشی کنید
گام پنجم: دست‌ها را با یک پارچه تمیز و یا حوله یکبار مصرف خشک کنید

ضد عفونی کردن سطوح

کرونا ویروس مدت زمان نسبت طولانی روی سطوح باقی می‌ماند و به طبع در تماس با افراد منتثل می‌شود، بنابراین یکی از روش‌ها مهم و کارآمد برای مقابله با شیوع بیشتر کرونا ضدعفونی کردن سطوحی است که با آنها در تماس هستید، چه محیط کار و چه محیط خانه است.
یک وایتکس 5 درصد معمولی با 5 واحد آب مخلوط کنید و در داخل ظرف پلاستیکی بریزید و از یک طرف سطح استفادخ کنید تا به قسمت دیگر سطح برسید ، با دستمال خشک نکنید و اجازه بدهید تا در عرض ده دقیقه خشک شود برای ضد عفونی کننده سطوح از کرونا از این روش استفاده کنید.
ماده مناسب برای گندزدایی ، هیپوکلریت 1 درصد در نظر گرفته میشود برای تهیه این غلظت لازم است یک واحد اب ژول ماده سفید کننده تجارتی با غلظت 5 درصد را به 5 واحد آب سرد معمولی در ظرف درب دار وترجیها پلاستیکی اضافه کرد ، این محلول در ظرف درب بسته نگهداری شده وحد اکثر زمان ماندگاری و قابل استفاده بودن برای عملیات گندزدایی 24 ساعت در نظر گرفته شده است .
برای ضدعفونی کردن آرایشگاه از مواد شوینده آنتی باکتریال استفاده کنید.
برای شستشوی لوازم پرکاربرد، انواع سطوح آرایشگاه، ریموت کنترل های لوازم الکترونیکی، تلفن های رومیزی و همه‌ی آنچه بین افراد به صورت مشترک استفاده می شود، حتماً از مواد شوینده ضدعفونی کننده استفاده کنید، تا ضمن از بین بردن باکتری ‌ها و میکروب زدایی موجب انتقال ویروس و انواع میکروب از فردی به فرد دیگر نشوند.

ضد عفونی سرویس بهداشتی

حمام و سرویس بهداشتی باید مرتب ضدعفونی شوند، روشویی دستشویی، توالت فرنگی در تماس مستقیم با افراد هستند، بنابراین باید تمیز و ضدعفونی شوند. برای ضدعفونی کردن حمام و سرویس بهداشتی می‌توانید از شوینده‌های مخصوص سرویس بهداشتی استفاده کنید. تمیز و ضد عفونی کردن دیوار و کاشی‌ها، کف و سردوش فراموش نشود. از مایع دستشویی به جای صابون برای شستن دست ‌ها استفاده کنید. دستمال توالت را در یک محفظه مناسب قرار دهید.

مقالات آموزش آرایشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + دوازده =