ترمیم مو یا کاشت

ترمیم مو اصطلاحی رایج جهت اضافه کردن موی سر به  آقایان با موی کم، کوتاه، کچل و کم پشت است . ترمیم مو به روش پروتز، پوستیژ، کلاه گیس از محبوب ترین تکنیک های افزارش موی سر مردانه است.

ترمیم مو یا کاشت مو

افرادی که به هر دلیل موهای خود را از دست داده اند میتوانند از روش ترمیم مو استفاده کنند. علاوه بر اینکه موها تاثیر به سزایی در زیبایی میتواند  داشته باشد از پوست سر هم  به نوعی محافظت میکند. ترمیم مو یا پیوند مو از بانک مو خود فرد استفاده میکند و به منطقه مورد نظر که کم پشت تر است اضافه میشود. ترمیم مو روش های مختلفی دارد. ترمیم مو به دو روش پزشکی و غیر پزشکی صورت می پذیرد.

روش غیر پزشکی کاشت مو یا ترمیم مو

در آموزشگاه آرایشگری مردانه در تهران و سایر شهرها ترمیم مو مورد آموزش هنرجویان قرار می گیرد. در آرایشگاه ها از پوستیژ یا پودر های پوشاننده مو استفاده می شود.

روش کاشت مو

کاشت مو

روش پزشکی ترمیم مو یا کاشت مو

کاشت مو به روش پزشکی معمولا به دو صورت انجام میگیرد. در ادامه این دو روش را بررسی خواهیم کرد.

FITروش

روشی است که در آن گرافت های مو به صورت گروهی و یا دانه ای از پشت سر بیمار برداشته می شود. این کار با هولدرهای دستی صورت می گیرد که هیچگونه جراحی در آن وجود ندارد. بلکه فرآیند کاشت به صورت کاملا سرپایی و با روش بی حسی انجام می شود. از آنجا که تعداد زیادی مو دراین تکنیک FIT کاشته می شود، بنابراین پیوند مو در چندین جلسه صورت می گیرد. لازم به ذکر است که موها تقریبا پس از گذشت دو ماه شروع به ریزش کرده و به جای آنها موهای جدید رشد می کند.

در این روش ابتدا موهای سر کوتاه میشود. سپس خط رویش مو توسط پزشک متخصص کاشت و ترمیم مو طراحی میشود. طراحی خط رویش مو از آن جهت که می تواند به ترمیم مو جلوه ای طبیعی تر بدهد بسیار مهم است. سپس پوست سر ضد عفونی و بعد از آن بی حس شده تا پزشک بتواند ازپوست سر فولیکول مو جدا کند. این عمل با توجه به برداشت تعداد گرافت ها چند ساعت زمان خواهد برد. پس از برداشت فولیکول از مو آن منطقه پانسمان خواهد شد.

روش پزشکی ترمیم مو

روش پزشکی

در مرحله بعدی پزشک آن ناحیه از سر که قرار است کاشت مو انجام بگیرد را ضد عفونی و بی حس میکند. سپس شکاف هایی را در پوست سر ایجاد میکند. در این مرحله است که کاشت مو شروع میشود. پزشک متخصص فولیکول های برداشته شده را داخل شکاف ها قرار میدهد. سپس پوست سر بیمار پانسمان میشود.

روش FUT

روش follicular unit transplantation که به طور خلاصه  FUT نامیده میشود. در این روش پزشکان از روش بی هوشی موضعی استفاده میکنند. پزشک در پوست سر بیمار نواری به طول 20تا 25 و به عرض 1تا2 سانتی متر ایجاد می کند. سپس این نوار باریک را از سر استخراج می کنند. با استفاده از کششی کوتاه پوست سر بهم رسانیده شده و بخیه می شود.

اگر که بخیه ها کوچکتر از 3تا 4 میلی متر و با فاصله های کمی باشند اُسکاری از بخیه ها روی پوست باقی نخواهد ماند و با رویش موها کاملا استتار خواهد شد. سپس این نوارها به قطعات کوچکتری تبدیل میشود و از آن گرافت های 1تا 4 تاری میسازند. بعد از آن این گرافت ها را در محل های مورد نظر کاشته می شود.

مقالات آموزش آرایشگریمقالات پوست مو و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =