گریم مردانه

تا به حال به چهره هنرمندان و سلبریتی های معروف دقت نموده اید. چهره ای زیبا و موزون بدون هیچ آرایشی دارند اما باید بدانید که این اتفاق به خاطر کانتورینگ صورت این افراد است که طوری گریم می شوند که طبیعی و بدون آرایش به نظر برسند. آموزشگاه آرایشگری مردانه در تهران هیر آکادمی آموزش گریم و انواع کانتو را به صورت تخصصی و کاربردی به شما خواهد آموخت.

کانتورینگ چیست؟

کانتور به عمل پوشاندن نقص های صورت چون لک، سیاهی یا تیرگی و همچنین پوشش ابعاد نازیبا صورت است و جلوه دادن به صورت موزون است. کانتور عملی است که با استفاده از ابزار آرایشی چون کرم پودرها تیره و روشن نقاط زیبا صورت را پررنگ تر جلوه داده و به همین ترتیب نقاط ضعف را کمرنگ تر جلوه می دهد.

کانتورینگ مردانه چیست؟

کانتورینگ چیست؟

انواع ابعاد صورت

البته باید بدانید که هر صورتی با توجه به ابعاد آن قوانین کانتور در آن متفاوت است. و انواع صورت ها با توجه به ابعاد به 4 دسته تقسیم بندی می شود.

صورت کشیده

در صورت های کشیده باید سعی کنید که قسمت های بالا و پایین را با تیره کردن جمع تر نشان دهید. در این حالت، صورت به فرم بیضی نزدیک تر خواهد شد.

صورت مربعی

صورت های مربعی دارای زوایای بسیاری هستند. در این صورت باید زاویه های پایین چانه و پهنای پیشانی کانتور شوند که صورت قابلیت تبدیل شدن به حالت بیضی شکل را داشته باشد.

صورت گرد

صورتی که به راحتی می توانیم آن را به دو بخش یکسان تقسیم کنیم را صورت گرد به حساب می آوریم. برای نزدیک کردن صورت گرد به حالت بیضی شکل باید صورت را از کناره ها کانتور کنیم.

صورت قلبی شکل

صورت قلبی شکل، صورتی است که از بالا پهن تر است و هر چه به قسمت پایین تر و چانه نزدیک می شویم، باریک تر می شود. در این حالت ما باید پهنی قسمت های بالایی را با باریکی چانه هماهنگ کنیم و بخش هایی از پیشانی و کناره های صورت را با کانتور کردن کوچک تر کنیم.

کانتور انواع صورت مردانه

کانتور انواع صورت

کانتوریتگ صورت کشیده

با استفاده از کرم پودر تمام پوست را پوشش دهید تا صاف و یکدست شود, سپس با ابزار های مخصوص کانتورینگ خط رویش مو در پیشانی را سایه بزنید تا فرم صورت تان بهتر دیده شود. اگر میخواهید گونه های برجسته ای داشته باشید از کنار گوش تا وسط گونه ها را سایه بزنید, برای کوچکتر نشان دادن چانه روی آن یک خط عمودی بکشید.

کانتورینگ صورت مربعی شکل

برای کانتورینگ صورت‌های مربعی باید کاری کنید که صورت گردتر به نظر برسد. برای این کار، ابتدا پوست صورت خود را با کرم پوم مناسب  پایه بپوشانید و سپس با استفاده از کرم کانتورینگ دو یا سه درجه تیره‌تر از کرم پایه مناطق دو طرف فک، دو طرف پیشانی در محل رویش موها و بخش بالای گردن را تیره‌تر کنید.

در نهایت با استفاده از کانسیلر مثلث زیر چشم‌ها را تا بالای استخوان گونه‌ها، های‌لایت کنید سه‌گوش بین ابروها روی پیشانی نیز جزو مناطقی است که باید های‌لایت شود. در مرحله پایانی، رژ گونه‌ای به رنگ صورتی- قهوه‌ای را درست در محلی که در تصویر نشان داده شده است، بزنید و خطوط را محو کنید.

کانتورینگ صورت گرد

برای کانتور کردن صورت گرد اولین کاری که باید انجام داد این است که با یک فرچه کانسیلر قسمت های مختلف چهره را مشخص کنید به این صورت که وسط پیشانی یک x بکشید, زیر چشم ها دو شکل v مانند بکشید, وسط لب پایینی و روی بینی را هایلایت کنید.

در مرحله بعدی خط فک صورت را مشخص کنید, کانتور کردن زیر خط فک باعث می شود صورت گرد تان بهتر دیده شود اگر از هایلایت تیره تر روی خط فک استفاده کنید صورت تان لاغر تر به نظر میرسد. اگر صورت تان چاق است و دوست دارید لاغر تر دیده شود میتوانید با کرمی که از رنگ پوست تان تیره تر است از وسط گونه تا گوش را با این کرم بپوشانید با این ترفند صورت لاغر تری خواهید داشت.

برای اینکه به صورت تان جلوه و عمق ببخشید باید از کرم برنز استفاده کنید, برنزری انتخاب کنید که سه درجه از رنگ پوست تان تیره تر باشد و مانند عکس زیر از آن استفاده کنید.

کانتور صورت قلبی شکل

درصورت قلبی شکل که عرض گونه ها از خط رویش مو بیشتر است چانه تیز و باریک است و خط رویش مو روی پیشانی شکل قلب مانند دارد . برای کانتور کردن آن کناره پیشانی و شقیقه هارا تابالای قسمت صورت را کانتور میکنیم و همین‌طور استخوان زیرگونه و همینطور زیر چانه و برای هایلایت وسط پیشانی وزیر چشم و وسط چانه را روشن تر می کنیم.

مقالات آموزش آرایشگریمقالات پوست مو و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پنج =