انواع پوست صورت مردان

اگر شما هم جزو کسانی هستید که به زیبایی و سلامت پوست خود اهمیت میدهید و  خواندن  مقاله انواع پوست صورت مردان را به شما توصیه میکنیم این مقاله دانش شما را از پوست خودتان و آموزش آرایشگری مردانه  بالا میبرد.

قدم اول برای داشتن پوستی زیبا و سالم شناختن پوست صورتتان است. زیرا مراقبت و استفاده از مواد بهداشتی پوستی بسته به نوع پوست انتخاب میشود و انتخاب اشتباه از محصولات مراقبتی پوستی علاوه بر اینکه کمکی به پوست شما به سمت بهبودی و زیبایی نمی کند بلکه، به پوست آسیب هم میرساند.

ما در مقاله انواع پوست صورت مردان به طور ساده توضیح خواهیم داد که پوست شما چه نوع پوستی است. اما برای اینکه بدانید پوستتان چه نوعی است ابتدا باید انواع پوست صورت را بشناسید.

انواع پوست صورت

به طورکلی انواع پوست به 4 دسته تقسیم میشوند: خشک، معمولی، مختلط و چرب. دانستن نوع پوست به شما این آگاهی را میدهد که چطور با مشکل پوستی کنار بیایید و محصول مراقبتی پوست خود را انتخاب کنید.

انواع پوست صورت

پوست صورت

تشخیص پوست صورت

برای تشخیص  انواع پوست صورت مردان آزمایش هایی وجود دارد که در خانه هم می توانید انجام دهید. ابتدا پوست خود را باشوینده معمولی کاملا تمییز بشویید. سپس با حوله پنبه ای به آرامی خشک کنید. پوست صورت را برای ۳۰ دقیقه به حال خود بگذارید و در این مدت از هیچ کرم یا محصول دیگری استفاده نکنید و حتی به پوست‌ خود دست هم نزنید.

پس از ۳۰ دقیقه اول پیشانی، بینی، گونه‌ها و چانه را به با دقت نگاه کنید که آیا که برق می‌زند یا نه. ۳۰ دقیقه دیگر صبر کنید، حالا چه احساسی در قسمت‌های مختلف پوست دارید؟ خصوصا هنگام خندیدن یا بالا دادن ابروها؛ اگر احساس خشکی و کشیدگی می‌کنید پوست شما باید خشک باشد.

اگر فقط بخش‌هایی مثل پیشانی، بینی و چانه شما خیلی براق هستند شما پوست مختلطی دارید و اگر کمتر براق هستند پوست معمولی دارید. اگر گونه‌های شما نیز مانند قسمت‌های دیگر پوست براق هستند، شما پوست چربی دارید.

تشخیص انواع پوست صورت

تشخیص پوست صورت

پوست معمولی

انواع پوست صورت مردان، آقایانی که نوع پوست‌شان معمولی است، باید از انواعی از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده کنند که پوست‌شان را زیاد چرب نکند و همچنین از محصولاتی که پوست‌شان را خشک می‌کند به شدت دوری کنند. اگر شما به خوبی از پوست خود مراقبت کنید، یعنی همیشه به صورت روزمره پوست خود را با استفاده از محصولات پاک کننده صورت تمیز کنید، از نرم کننده و آبرسان مناسب و البته کرم ضد آفتاب استفاده کنید، لزومی ندارد که نگران مشکلات پوستی باشید.

پوست های معمولی به ندرت چرب یا خشک و یا پوسته پوسته میشوند. منافذ پوستشان قابل رویت نیست و به ندرت بزرگ میشود. پوست این افراد دیرتر چروک میشود.

پوست چرب

افرادی  که پوست چربی دارند معمولا همیشه از پوست چربشان شکایت میکنند اکثرا پوستشان براق است و بیشتر از دیگران دچار جوش و آکنه میشوند. افرادی که پوستشان چرب است علت آنرا نمیدانند.

علت چربی پوست ژنتیکی است یعنی پدر و مادرشان هم حتما پوست چربی دارند. این دسته از افراد بیش از دیگران مراقب تغذیه و نور آفتاب باید باشند تا از بروز مشکلات پوستی چون جوش و آکنه جلوگیری کنند.

پوست خشک

افرادی که پوستشان خشک است معمولا پوستشان پوسته پوسته است و زودتر دچار چینن و چروک میشوند. این دسته از افراد باید مراقب آبرسانی و رطوبت پوست خود باشند و مدام با استفاده از انواع ماسک ها و مرطوب کننده ها به آن برسند.

و حتما قبل از قرار گیری در معرض نور خورشید از ضدآفتاب ها مناسب پوست خود استفاده کنند. از شوینده های مخصوص پوست خشک استفاده کنند و زیاد پوست خود را نشویند تا آب خود را از دست ندهد.

این افراد دیرتر به لایه بردار ها نیاز دارند و حتما باید برای شستشو از آب سرد  استفاده کنند زیرا که آب داغ چربی و سموم پوست  را از بین میبرد.

مراقبت از پوست خشک صورت

مراقبت پوست خشک

پوست مختلط

افرادی که پوستشان مختلط است در واقع پوستشان دو گانه است. به این معنا که قسمت T یعنی پیشانی، بینی و چانه شان چرب است اما بقیه قسمت های پوستشان خشک یا معمولی است. معمولا در قسمت های Tصورتشان منافذ باز دارند و دچار جوش و آکنه میشوند.

حافظت از قسمت‌های «T» صورت این افراد، کاملا شبیه مراقبت‌های پوست چرب است. افراد دارای پوست مخلوط می‌توانند برای ناحیه T شکل صورت خود از مواد آرایشی و بهداشتی مناسب برای پوست چرب (کرم ضدآفتاب، نرم‌کننده، مرطوب‌کننده و…) استفاده کنند. برای سایر نقاط پوست هم می‌توان با توجه به نوع پوست کرم‌های مناسب به کار برد.

مقالات آموزش آرایشگریمقالات پوست مو و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =