اصلاح صورت مردان با موم

برای اینکه شما را با انواع موم در آموزشگاه آرایشگری مردانه آشنا کنیم ابتدا موم را برای شما توضیح می دهیم تا هر آنچه که درباره موم و انواع آن نمی دانید آشنا شوید.

موم

در ابتدا موم ها زرد رنگ و نرم بوده است. این نوع موم را از موم زنبور عسل به دست می آوردند. موم ماده‌ای با ثبات و بسیار مقاوم در برابر رطوبت است، در صورتی که در برابر حرارت و فشارهای مکانیکی ماندگاری ای ندارد و ذوب می شود. از زمان قبل از میلاد از موم برای کاربرهای متفاوتی چون لایه محافظ، شمع سازی، قالب گیری، مدل سازی، مقاوم‌سازی و .. استفاده می شده است.

انواع موم برای مردان

امروزه از موم استفاده دیگری نیز می شود برای برداشتن موهای زائد از آن استفاده می شود. این روش به خاطر طولانی شدن دوره رشد مجدد مو نسبت به سایر روش های از بین برنده مو زائد مورد انتخاب اکثر متقاضیان قرار می گیرد. امروزه انواع موم برای مردان در بازار و آموزشگاه آرایشگری مردانه در تهران و شهر های دیگر وجود دارد که در ادامه بهترین انواع موم و مزایا موم برای اصلاح صورت مردان را ذکر خواهیم کرد.

موم عسلی

موم عسلی ترکیبی از عسل طبیعی و سایر افزونه های گیاهی و روغن معطر که استفاده از آن علاوه بر برداشتن موهای زائد لطافت و طراوت را نیز به پوست هدیه خواهد کرد. این موم حرارت کمی برای مایع شدن لازم دارد و برای پوست های حساس مستعد به جوش که به زودی قرمز می شوند مفید می باشد. موم عسلی برای بازسازی پوست نیز بسیار مفید می باشد.

موم آلوئه ورا

موم آلوئه ورا ترکیبی است از گیاه آلوئه ورا به همراه دانه های گیاهی، به رنگ سبز بوده و مناسب برای پوست های خشک است. استفاده از این موم به پوست رطوبت بخشیده و اثرات ضد پیری و چروک را به همراه دارد همچنین این موم پوست صورت را کمتر دچار کشیدگی می کند و لذا پس از استفاده احساس خشکی و التهاب روی پوست ایجاد نمی کند. این موم جزو موم های گیاهی به حساب می آید و زمان رشد مجدد مو را طولانی تر می کند همچنین برای موهای کوتاه تر نیز که موم های دیگر قابل اصلاح نمی باشد با استفاده از این موم کرک های ریز پوست را هم از پوست جدا کرده و از بین می برد و نتیجتا در نهایت پوستی شفاف و درخشان به شما هدیه می کند. اما چنانچه که پوست شما مستعد جوش می باشد استفاده از این موم به شما پیشنهاد نمی شود.

انواع موم برای مردان

انواع موم

موم ذغالی

موم های ذغالی با استفاده از ترکیب پودر ذغال فعال تولید می شود. از این ترکیب در انواع ماسک های صورت نیز استفاده می شود و طرفدار بسیار زیادی دارد زیرا که پوست را پاکسازی عمقی کرده و دانه های سیاه را از پوست صورت تمیز کرده و آن را حدودا تا یک درجه روشن تر و شاداب تر می کند با استفاده از موم ذغالی علاوه بر برداشتن مو و اصلاح صورت پوست خود را نیز پاکسازی کنید اما به یاد داشته باشید که پس از استفاده از این موم حتما مرطوب کننده استفاده کنید زیرا که لایه های مرده پوست نیز به همراه موم جداشده و پوست احتمال ملتهب شدن را خواهد داشت.

مزایا استفاده از موم برای اصلاح صورت مردان

در بحث مزایای استفاده از موم برای اصلاح صورت مردان ابتدا باید گفت که روشی بدون درد می باشد و نسبت به اصلاح صورت با تیغ مدت طولانی تری طول خواهد کشید تا دوباره موها رشد کنند و نهایتا پس از اصلاح پوست شما شفاف و درخشنده تر خواهد شد زیرا که علاوه بر اصلاح مو زائد پوست را نیز پاکسازی خواهد نمود و لایه های مرده از پوست جدا خواهد شد. ما به شما این مژده را خواهیم داد که در صورت استفاده مداوم از موم موها نازک تر و لطیف تر می شوند. در این روش سرعت نیز بیشتر خواهد شد. با استفاده از موم صورت های لک دار نیز روشن تر خواهد شد و به مرور لک های نیز کمرنگ تر می شود.

معایب استفاده از موم برای اصلاح صورت مردان

علاوه بر مزایا اشاره شده استفاده از موم معایبی را نیز به همراه دارد. می توان گفت یکی از این معایب اصلی کشیدگی پوست است که در صورت استفاده مداوم ممکن است که پوست شل شود. از معایب دیگر استفاده از موم احتمال ایجاد التهاب روی پوست است. اما چنانچه که مراقبت های پس ازاصلاح با موم را انجام دهید نگرانی وجود نخواهد داشت.

مراقبت پس از اصلاح صورت

مراقبت پس از اصلاح

مراقبت پس از اصلاح

پس از اصلاح با موم باید که مراقبت هایی انجام دهید تا پوست دچار خشکی نشده و ملتهب نشود. ابتدا باید پوست خود را با آب سرد بشویید و سپس از یک آب رسان ترجیحا حاوی آلوئه ورا استفاده کنید. دقت داشته باشید که تلاش کنید تا پوست شما تحریک نشود پس از تماس دست با پوست و شستوشوی زیاد با مواد شوینده تا چند ساعت خود داری کنید.

مقالات آموزش آرایشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 15 =