اصول آرایشگری مردانه

شغل آرایشگری در دانشکده ها تدریس نمی شود اما این رشته هنری است که نیاز به آموزش متدوام و به طور همیشه دارد. اما گذشته از این ها اصول آرایشگری مردانه شامل مهارت ها و فاکتورهایی است که در ادامه به آن می پردازیم.

اصول آرایشگری مردانه چیست؟

همانطور که گفته شد اصول آرایشگری جزو مهارت های اکتسابی است پس نگران نباشید با دانستن آن می توانید یک آرایشگر ماهر و یا یک استاد با دانش در زمینه آموزشگاه آرایشگری مردانه بشوید.

آموزش متداوم

از اصول اولیه و پایه که در آموزشگاه آرایشگری مردانه تدریس می شود آموزش متدوام است. این موضوع بدین معنی است که صرف گذشتن از مرحله آموزش و گرفتن مدرک فنی حرفه ای مردانه آموزش آرایشگری مردانه نیست بلکه این آموزش تا مادامی که در این شغل مشغول به کار هستید متدوام است. همانطور که می دانید مد هر روزه دچار تغییر می شود، همچنین هر روزه وسایل آرایشگری مردانه جدیدی وارد بازار می شود که بهبود و سرعت در این هنر به کا آرایشگران می بخشد و به خاطر همین عوامل است که حتما باید به روز باشید.

محیط تمییز و مناسب

رعایت بهداشت نکته اساسی در اصول آرایشگری مردانه می باشد. برای اینکه مشتری حس خوبی نسبت به خدمات شما داشته باشد باید که محیط آرام، زیبا و تمیزی داشته باشید. محیط های شلوغ و آشفته ذهن مشتری را به هم خواهد ریخت همچنین عدم رعایت بهداشت شما را غیر حرفه ای نشان خواهد داد و مشتری سخت می تواند به مهارت شما اعتماد کند.

محیط تمییز و مناسب آموزشگاه آرایشگری

محیط تمییز و مناسب

رعایت تناسب چهره

این مورد را با آوردن مثالی به شما توضیح می دهیم. به عنوان مثال در مورد کوتاهی مو آرایشگر حرفه ای، با تجربه‌ای که دارد فرم صورت از نظر استخوانی یا گوشتی بودن، جنس مو، اندازه گردن، اشکال هندسی سر و سایر گزینه‌ها را در  نظر گرفته و سپس تصمیم می‌گیرد که مو را چگونه اصلاح کند اما در کشور ما که این شغل عمدتا به صورت حرفه ای نمی باشد، مشتری دستور می‌دهد که چه مدل مویی داشته باشد. که در نهایت ممکن است سبب نارضایتی مشتری شود. کافی است که به او توضیح دهید که مدل انتخابی کوتاهی یا رنگ مو او به ترکیب چهره و ساختار صورت او همخوانی نخواهد داشت و در صورت پذیرفت مسئولیت آن این کار را انجام خواهید داد.

کسب تجربه و مهارت کافی

کسب تجربه و مهارت های لازمه از اصول آرایشگری مردانه و مهم می باشد. برای کسب مهارت کافی می توانید در آرایشگاه های مختلف کار کنید تا تجربه لازم را کسب کنید. می توانید از آموزش های مجازی و کلیپ های آموزشی استفاده کنید امابه یاد داشته باشید که تا زمانی که امتحان و تلاش نکنید مهارت و تجربه کسب نخواهد شد.

تکنیک‌های جذب مشتری چیست

تکنیک‌های جذب مشتری

تکنیک‌های جذب مشتری

امروزه با افزایش رقابت مشتریان نیز سطح بالاتری از کیفیت را انتظار دارند و خواهان دریافت خدمات با کیفیت در اسرع وقت با کمترین هزینه و نیز خواهان برخوردی خوب، مناسب از سوی پرسنل آرایشگاه مردانه هستند. از طرفی آنها به زیبایی ظاهری آرایشگاه و بهداشت آن نیز اهمیت زیادی می‌دهند و خواهان محیطی آرام و دلنشین هستند. کسی که می‌خواهد کار آرایشگری را شروع کند باید با آگاهی به تمام نیازها و خواسته‌های مشتریان، توان پاسخگویی به انتظارات آن‌ها را داشته باشد. فرد خجالتی، آرام و شاید تا حدودی درون گرا بعید است بتواند در شغل آرایشگری موفق شود. برای آرایشگر شدن باید با مشتری ارتباطی خوب برقرار کرد. خونگرم و خوش سر و زبان بود و از چهره‌ای شاد و خندان برخوردار بود. خوشامدگویی، جویای حال مشتریان شدن و غیره از اصول آرایشگری مردانه است.

استفاده از بهترین تجهیزات

تجهیزات کوتاه کردن مو، لوسیون ها، پاک کننده های پوست، شامپوها و هر وسیله ای که در یک آرایشگاه مردانه مورد استفاده قرار می گیرد باید از بهترین نوع باشد. بدون تردید در یک آرایشگاه ارزان قیمت نمی توانید محصولات با کیفیت را پیدا کنید. یک آرایشگر مردانه حرفه ای به مشتری وفدار است و همیشه بهترین پیشنهادها را ارائه می دهد. او در این زمینه دانش و مهارت زیادی دارد و به خوبی با آخرین محصولات آرایشی روز دنیا آشنایی دارد. علاوخ بر جدیدترین مدل های روز کوتاهی مو و استفاده از لوازم مصرفی با کیفیت، نظافت آرایشگاه نیز اهمیت دارد. آرایشگر حرفه ای برای مشتری احترام قائل است و منتظر بازرس بهداشت نیست.

مقالات آموزش آرایشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هشت =