اصلاح صورت با استفاده موم

یکی از راه های مرسوم برای از بین بردن موهای زائد و اصلاح صورت با موم است.موم انواع بسیاری دارد که قبل از استفاده از آن و مراجعه به آموزشگاه آرایشگری مردانه باید بدانید که چه  نوعی از آن مناسب پوست شما است در ادامه انواع آن را بررسی خواهیم کرد.

انواع موم

موم ها موهای مورد نظر را از ریشه کنده و مدت زمان بین 2 تا 6 هفته به طول می انجامد تا موها دوباره رشد کنند. برای اینکه کاندیدای استفاده از موم باشید باید موهای شما رشد حداقل 5 میلی متری داشته باشد. گفته شده که استفاده طولانی مدت از موم سبب می شود که به تدریج موهای شما نازک شده و از ضخامت آن کسر شود. موم ها به طورکلی به دو دسته موم سرد و موم گرم تقسیم می شوند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

موم سرد

موم های سرد نیازی به گرم کردن ندارد و به اصطلاح سرد استفاده می شوند. این نوع از موم ها روی نوارهای باریک به صورت آماده وجو دارد که در حین قرار گیری روی قسمتی از پوست مورد نظر به موها چسبیده و نوار به جهت مخالف رویش مو از صورت با سرعت کشیده می شود. این نوارها از لحاظ مواد به کارگیری شده در آن، که بعضی مختص به پوست خشک و حساس و بقیه در رده معمولی، در نظر گرفته شده است، متفاوت است.

موم سرد طوری طراحی و تولید شده که شما به راحتی در منزل و تنهایی قادر به استفاده از آن باشید. این نوارها از نظر طول و عرض نیز دو نوع هستند یک نوع که باریک تر است مخصوص پوست صورت به عنوان مثال برای بین ابروها یا خط ریش که احتیاج به دقت بیشتری دارند و نوع عریض تر آن برای مناطق وسیع تر تقسیم بندی می شوند.

وکس صورت

موم داغ

موم داغ برخلاف مو سرد قبل از استفاده لازم است که گرم شود زیرا که قبل از گرم شدن سفت وغیر قبل استفاده است. با گرم کردن موم، آن را روان و رقیق می کنیم. در استفاده از موم داغ باید دقت کنید که میزان حرارت آن کنترل شده باشد. زیرا که ممکن است دچار سوختگی بشوید. پس از اینکه موم داغ شد همانند روش قبلی آن را با کاردک چوبی و یک بار مصرف روی پوست و موافق با رویش مو می کشیم سپس با استفاده از ورق های مخصوص که ممکن است از جنس پنبه یا نخی باشد روی موم می گذاریم تا تمام قسمت مومی را بپوشاند سپس پس از چند ثانیه خلاف رویش مو به سرعت آن را از پوست جدا میکنیم.

اصلاح صورت با موم داغ یا وکس صورت

برای اصلاح صورت با موم از نوع دیگری از موم داغ که به آن وکس گفته می شود، استفاده می کنیم. زیرا که پوست صورت نسبت به پوست سایر بدن نازک تر و حساس تر است. در صورت استفاده از موم بی کیفیت موجب التهاب، قرمز و سوزش پوست خواهد شد. آرایشگاه سرای نمونه دقت کافی برای استفاده از موم با کیفیت را دارد و از بهترین موم موجود در بازار استفاده می کند.

وکس نیز قبل از استفاده سفت و سخت است برای رقیق شدن در دستگاه مخصوص گرم می شود سپس با استفاده از کاردک یک بار مصرف روی صورت مثلا وسط ابرو یا بالا و پایین خط ریش و پیشانی پخش می شود پس از گذشت حدود یک دقیقه( این فرصت را به موم وکس می دهند تا خودش را بگیرد، سرد و سفت شود) سپس آن را با دست از روی صورت بر می دارند که همزمان موها نیز که داخل موم سفت شده قرار گرفته اند کشیده و کنده می شود. وکس ها نیز مانند موم ها از نظر مواد تشکیل شده انواع بسیاری در بازار دارند.

انواع وکس صورت

  • وکس های گیاهی که معولا رنگ سبزی دارند و مخصوص پوست هایی هستند که به وکس حساسیت دارند و ملتهب می شوند.
  • وکس آلوئه ورا مخصوص پوست های ملتهب و آکنه دار است. زیرا که مواد آن سبب تحریک بیشتر پوست نمی شود.
  • موم عسل مناسب تمامی پوست ها می باشد این وکس ها از عسل درست شده است.
  • وکس ذغال، که به رنگ خاکستری یا مشکی هستند مواد تشکیل دهنده وکس ذغالی از پودرهای ذغال است که علاوه بر از بین بردن مو، خاصیت لایه برداری نیز دارد. اگرکه پوست حساسی دارید استفاده از این نوع وکس به شما توصیه نمی شود زیرا که موجب التهاب و قرمزی در پوست می گردد.
مزایا استفاده وکس صورت

مزایا وکس صورت

 

مزایا اصلاح صورت با موم

وکس کردن فرایندی است که وقتی به درستی انجام شود، می تواند هفته ها صورت شما را نرم و عاری از مو کند، همچنین  می تواند روزنه های پوست را برای ورود انواع عفونت ها و باکتری های پوستی باز کند. اصلاح صورت با موم، موها را از ریشه در می آورد و بعد از چندین هفته، مشاهده خواهید کرد که رویش مجدد مو بسیار نرم است. وکس کردن شما از مرتب بودن و نداشتن مو یا پرز در صورت خود مطمئن هستید و می دانید که هفته ها طول می کشد تا مو دوباره رشد کند.

در صورتی که اطراف ابروهای شما هم وکس شود، مشاهده می کنید که شکل ابروهای شما چقدر زیباتر می شود و با روشن شدن پوست اطراف ابرو، خط ابروی شما مشخص تر می شود. وکس به دلیل خاصیت لایه برداری که دارد پوست شما را پس از اصلاح چند درجه شفاف، درخشان تر میکند زیرا که از این طریق لایه های مرده پوست را از روی پوست بر خواهد داشت.

مقالات آموزش آرایشگریمقالات پوست مو و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 5 =